Wysokie pule i dodatkowa nagroda Plaży Open 2022

Tegoroczny cykl Plaży Open odkrywa coraz więcej kart przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem plażowym. Wiadomo już, że w ramach cyklu w tym roku rozegrane zostaną turnieje w Łodzi, Czeskim Cieszynie i Myślenicach, a także międzynarodowe zmagania Beach Pro Tour Futures w Białymstoku. Znana jest także pula nagród, o jakie toczyć się będzie stawka

Co roku staramy się, by cykl Plaża Open miał wartościowych i usatysfacjonowanych sponsorów i partnerów. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że także i teraz nie schodzimy z pewnego poziomu i zapewnimy odpowiednią pulę finansową. Będzie o co walczyć – to jest pewne. Chciałbym także zaznaczyć, że kontynuujemy założenie z tamtego roku i pule dla obu płci są równe – przyznał Marcin Strządała, dyrektor cyklu Plaża Open.

Co więc kryje pula nagród finansowych w tegorocznych zmaganiach? Każdy turniej Plaży Open to 30 000 zł do podziału (15 000 zł kobiety i 15 000 zł mężczyźni). W turnieju Pro Beach Tour Futures w Białymstoku pary z całego świata walczyć będą o pulę 10 000 euro (5 000 euro kobiety i 5 000 euro mężczyźni). To jednak nie wszystko. Dla najlepszej pary kobiecej i najlepszej pary męskiej, które zagrają w Łodzi, Czeskim Cieszynie i Myślenicach przygotowano specjalną nagrodę. Zarówno na najlepszą parę kobiecą, jak i najlepszą parę męską Plaży Open 2022 czeka po 10 000 zł. Nagroda ta zostanie wręczona w trakcie finałów w Myślenicach.

W turniejach krajowych – w Łodzi, Czeskim Cieszynie i Myślenicach wygranej parze przypadnie 6000 zł. Duet z drugiego miejsca wywalczy 4000 zł, z trzeciego 2000 zł, natomiast czwarta dwójka turnieju 1000 zł. Pozostała kwota z puli zostanie podzielona na miejsca V-VIII – informuje Marcin Strządała.

Tegoroczna pula nagród sprawi, że suma wszystkich nagród pieniężnych w cyklu Plaża Open przekroczy milion złotych.