Młoda Plaża OpenMłoda Plaża Open

Młoda Plaża Open, to rozgrywki siatkówki plażowej dla młodzieży do 18 roku życia. U nas każdy z uczestników otrzyma koszulkę zawodniczą, taką jak profesjonalni siatkarze w Polsce rywalizujący w Grand Prix Polski!

Osiem edycji Młodej Plaży Open we współpracy z Grupą Kęty przyczyniło się do wzrostu aktywność młodzieży w sezonie letnim, a także do zaangażowania szkół, poprzez udział w rozmowach motywacyjnych, które prezentuje Ambasador cyklu – Marcin Prus.

Młoda Plaża Open rozgrywana jest w Beskidach od 2012 roku. W ciągu 10 lat gościliśmy w następujących miastach: Cieszyn, Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice, Kęty, Andrychów, Pszczyna, Wisła, Wadowice. W 2021 roku turnieje odbędą się w Cieszynie oraz Myślenicach.

Format

W turniejach Młodej Plaży Open mogą rywalizować chłopcy i dziewczyny do 18 roku życia. Rozgrywane są one systemem brazylijskim, czyli systemem podwójnych eliminacji – dopiero druga porażka drużyny kończy jej udział w turnieju.

Nagradzamy najlepszych, a także najmłodszych. Wyróżniamy tych, którzy rywalizują z poszanowaniem zasad Fair-Play.

Młoda Plaża Open to także spotkania z Ambasadorem. Po raz pierwszy takie wydarzenie odbyło się w 2014 roku we współpracy z Grupą Kęty Prowadzącym rozmowę motywacyjną był reprezentant Polski w siatkówce halowej Marcin Prus. Podobnie będzie w 2021 roku. Chcemy, aby utytułowany wielokrotny reprezentanta Polski uświadomił młodzieży, dlaczego warto mieć w życiu marzenia i wyznaczone cele, a także w jaki sposób wytrwale do nich dążyć.

Marcin Prus wyróżnia się bardzo dobrym kontaktem z dziećmi i doświadczeniem w tego typu spotkaniach. W ostatnich latach przeprowadził na terenie całej Polski rozmowy dla blisko 150 000 dzieci!

Przygotujemy także konkursy i zabawy z Grupą Kęty, skierowane do kibiców rozgrywek Młodej Plaży Open.

Cele – Młoda Plaża Open

1. Zagospodarowanie dzieciom i młodzieży czasu wolnego w sposób aktywny, bezpieczny, atrakcyjny i pożyteczny, przyczyniając się do zapobiegania dysfunkcjom społecznym.

2. Zwiększenie zainteresowania wśród dzieci i młodzieży siatkówką.

3. Integracja dzieci i młodzieży z grupą rówieśniczą.

4. Kształtowanie zdrowych nawyków doskonalących pozytywne cechy osobowości, a także pozytywne nastawienie do życia, które wywołują endorfiny.

5. Wpływanie na poprawę stanu zdrowia oraz utrzymanie dobrej formy.

6. Ukazanie prozdrowotnych form spędzania wolnego czasu, przede wszystkim wśród młodzieży, która przez ostatni rok była poddana izolacji.

Zgłoszenia

Turnieje Młoda Plaża Open 2021 zostaną rozegrane w następujących miastach:
10-11 lipca, 16 lipca (finały) – Cieszyn
8 sierpnia – Myślenice

Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń i uczestnictwa w turniejach wkrótce!