Łódzka edycja Plaży Open po raz dziewiąty

Plaża Open 2016 Łódź

Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon Plaży Open. W jego trakcie czterokrotnie spotkamy się na wydarzeniach organizowanych w ramach cyklu. Tegoroczne zmagania otworzy turniej, który wraca na teren łódzkiej Manufaktury. Będzie on rozgrywany w dniach 15-17 czerwca.

Łódź po raz dziewiąty

Manufaktura gościła już Plażę Open siedem razy. W 2011 roku rozgrywki toczyły się również na terenie łódzkich Stawów Jana, gdy impreza po raz pierwszy zawitała do tego miasta. Pierwszymi triumfatorami Plaży Open byli Bartłomiej Rebzda i Bartosz Jesień. W zmaganiach pań najlepsze były Agnieszka Radkowiak i Magdalena Rapacz. Gdy Plaża Open wróciła do Łodzi w 2013 roku trafiła na teren Manufaktury, gdzie pozostała w kolejnych edycjach. Nie inaczej będzie też w tym roku.

Miejsce łączące wiele aspektów

Manufaktura to  jeden z największych obiektów handlowo-usługowo-rozrywkowych w województwie łódzkim, stworzony na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego. Dające wiele możliwości spędzania wolnego czasu miejsce przyciąga nie tylko mieszkańców Łodzi, ale i jest głównym punktem dla turystów odwiedzających to miasto. Dlatego po zakończonej rywalizacji sportowej w Plaży Open Manufaktura zapewni atrakcje na pozostałą część dnia.

Powrót po trzech latach

Ostatni raz Plaża Open gościła w Łodzi w 2019 roku. Wtedy na terenie Manufaktury rozegrano dwugwiazdkowy turniej eliminacji mistrzostw Polski. Zagrały w nim 44 pary męskie i 16 duetów żeńskich.

Każdy turniej Plaży Open to również liczne atrakcje dodatkowe. Dlatego kibice, którzy wybiorą się do Łodzi w czerwcu, z pewnością nie będą się nudzić. Liczne konkursy i zabawy na korcie głównym, spotkania i warsztaty z gwiazdami – to tylko część z dodatkowych aktywności, jakie czekają na wszystkich w Łodzi.