Stadion Letni PGE na otwarcie cyklu

Morza szum i ptaków śpiew tak nam się w zeszłym roku spodobały, że ponownie pojawimy się w Gdańsku. Tym razem turniej na Letnim Stadionie PGE otwiera cykl Plaży Open 2016.

Obiekt, który od lat planowano w Gdańsku, powstał w zeszłym roku na plaży przy molo w Brzeźnie. Letni Stadion ponownie otwarto już na początku czerwca. Zaplanowano ogrom atrakcji na cały okres wakacyjny. Obok Plaży Open, odbędą się również eliminacje mistrzostw Polski  oraz Puchar Polski w piłce nożnej plażowej, finał mistrzostw Polski w plażowej odmianie szczypiorniaka czy mistrzostwa Polski Strong Man. A specjalnie dla wszystkich kibiców reprezentacji Polski, uruchomiona zostanie specjalna strefa, w której będzie można śledzić zmagania EURO 2016 oraz Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Operatorem Letniego Stadionu ponownie została Akademia Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka. Były piłkarz ręczny ponownie zaplanował wiele atrakcji dla turystów, którzy na plaży w Gdańsku będą mogli świetnie spędzić wakacyjny czas.

Letni Stadion PGE to fantastyczny obiekt do organizowania wydarzeń sportowych. W zeszłym roku zamknęliśmy cały cykl w Gdańsku i wszystko się świetnie udało. Dlatego bardzo chętnie wracamy, by zainaugurować tutaj Plażę Open 2016 – powiedział dyrektor projektu Marcin Strządała. Wierzymy, że turniej, który odbędzie się w pierwszy weekend, przyciągnie turystów i kibiców na trybuny i zakończy się podobnym sukcesem, jak przed rokiem.

Turniej eliminacyjny w ramach mistrzostw Polski rozegrany zostanie w dniach 1-3 lipca na obiekcie Letni Stadion PGE na plaży przy molo w Brzeźnie. Na wszystkich przybyłych, oprócz siatkarskich rozgrywek, czeka wiele atrakcji, konkursów, animacji i świetnej zabawy.