Perła Renesansu siatkówką plażową stanie

Plaża Open w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Zamościu. Rynek Wielki, znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, będzie areną zmagań siatkarzy i siatkarek plażowych, walczących w eliminacjach mistrzostw Polski.

Drugie pod względem liczby ludności miasto województwa lubelskiego to czwarty przystanek na tegorocznej mapie Plaży Open, a zarazem jedyny debiutant wśród miast, w których odbędą się turnieje. Miejsce rozgrywania turnieju jest szczególne, gdyż zamojskie Stare Miasto uznawane jest za jeden z najpiękniejszych obiektów architektoniczno-urbanistycznych w Polsce i każdego roku przyciąga rzesze turystów, podziwiających obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W Zamościu zdecydowanie brakowało tego typu wydarzenia, a podobne projekty funkcjonują w Europie już od dawna. Dlatego też władze miasta postanowiły współorganizować jeden z turniejów Plaży Open, która jest nam dobrze znana z przekazów medialnych – mówi Marek Gajewski, Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Zamość i dodaje: Nie brano pod uwagę żadnego innego miejsca, niż Rynek Wielki – ze względu na jego atrakcyjność i innowacyjność.

Fanów siatkówki plażowej w województwie lubelskim czeka więc turniej najwyższej rangi w Polsce, do tego w pięknej scenerii. Efektowne obrony i skuteczne ataki w sercu „Perły renesansu”, jak zwykło się nazywać Zamość, na pewno dodadzą uroku każdemu pojedynkowi, rozgrywanemu w ramach turnieju w tym mieście.

Co jeszcze warto zobaczyć, będąc w Zamościu? Główną atrakcją miasta jest zespół staromiejski z nowo otwartym Arsenałem. Zdaniem Marka Gajewskiego warto również zwrócić uwagę na Muzeum Szachów, Muzeum Fotografii, Podziemne Trasy Turystyczne, Szturm Twierdzy Zamość, a także przebudowane ZOO.

Plaża Open na Rynku Wielkim odbędzie się w dniach 22 – 24 lipca 2016. Czwarty tegoroczny turniej najpewniej przyniesie sporo emocji i fantastycznych siatkarskich zagrań. I gorąco wierzymy, że debiut Zamościa będzie bardzo udany.