Fundacja Kropla Życia kolejny raz z Plażą Open

Pierwszym tegorocznym partnerem, którego Wam przedstawiamy, jest Fundacja Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej. Instytucja promująca krwiodawstwo i  transplantację będzie partnerem społecznym Plaży Open 2016.

W ramach naszej współpracy podczas Plaży Open 2014 w czterech miastach  odbyła się akcja Wakacyjna Kropla Życia, podczas której kibice siatkówki plażowej oddali niemal 30 litrów krwi, a kilka osób dołączyło do grona potencjalnych dawców szpiku kostnego. Również w tym roku chcemy promować cele statutowe fundacji oraz książkę Anny Pigłowskiej-Kaczor Ja i oni. Całe moje życie, z której dochód zostanie przekazany na rozwój działalności tej instytucji.

Autorka opowiada historię samotnego ojca, który wcześnie stracił żonę i całkowicie poświęca się wychowywaniu swoich dzieci, pielęgnując pamięć o ich matce. Anna Pigłowska-Kaczor próbuje odpowiedzieć na pytania, jak czerpać siłę do walki, jak rozmawiać z dziećmi o śmiertelnej chorobie i jak poradzić sobie z samotnym rodzicielstwem. Więcej informacji o książce i możliwości zakupu znajduje się tutaj.

Cieszymy się, że ponownie będziemy współpracować z Fundacją im. Agaty Mróz Olszewskiej i mamy nadzieję, że wraz z Waszą pomocą uda nam się wesprzeć jej działania, które promują tak ważną dla całego społeczeństwa inicjatywę, jaką jest krwiodawstwo oraz transplantologia.