Ruda ponownie się uda

Z Gdańska Plaża Open przeniesie się do Rybnika, gdzie po raz trzeci na Kąpielisku „Ruda” odbędzie się turniej rangi mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Drugim miastem na mapie cyklu jest Rybnik. Plaża Open już dwa razy odbywała się w tej śląskiej miejscowości. Impreza bardzo dobrze wkomponowała się w charakter obiektu oraz kalendarz letnich imprez, proponowanych przez miasto Rybnik – powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Rafał Tymusz.

Otwarte kąpielisko, na którym znajdują się baseny dla dzieci i dorosłych, place zabaw – w tym wodny,  boiska do siatkówki plażowej i koszykówki, odwiedziło w ubiegłym roku ponad 190 tysięcy osób. W związku z tym nie wahaliśmy się długo z wyborem drugiego punktu na mapie Plaży Open 2016. Podobnie sytuacja wyglądała w drugą stronę: Sprawna organizacja poprzednich turniejów, wysoki poziom sportowy i bardzo dobra promocja turnieju za pośrednictwem mediów, szczególnie mam tu na myśli telewizję przesądziły w dużym stopniu o kontynuowaniu współpracy z firmą BDB Event – podsumował Rafał Tymusz.

Dyrketor MOSiR-u zapytany o to, co miasto jeszcze proponuje swoim mieszkańcom w okresie wakacyjnym, wspomina o trwającym sezonie Ekstraligi żużlowej, bogatej ofercie festiwali i koncertów, a także poleca zalew rybnicki czy rozbudowaną infrastrukturę ścieżek rowerowych.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich w drugi weekend Plaży Open (8-10 lipca) do Rybnik, gdzie nie zabraknie mistrzowskich emocji, super zabawy i gry na najwyższym poziomie. A w międzyczasie do skorzystania z oferty kąpieliska „Ruda”.