Sebastian Świderski “porwał” Cieszyn!

Spotkanie z Sebastianem Świderskim w Cieszynie podczas drugiego tegorocznego turnieju Plaża Open okazało się wielkim sukcesem!

Były reprezentant Polski, obecnie trener aktualnego zdobywcy Pucharu Polski – ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z licznie zgromadzonymi kibicami spotkał się około godziny 18:30. Na początek popularny „Świder” odpowiedział na pytania prowadzącego spotkanie, mówił między innymi o dowcipach, które razem z kolegami z reprezentacji robili sobie wzajemnie podczas zgrupowań reprezentacji Polski. Jak się okazało największym „dowcipnisiem” w kadrze był i jest obecnie Michał Winiarski. – Największym żartownisiem był zdecydowanie Michał Winiarski, którego jednym z popisowych numerów było robienie z plastrów na palce różnych napisów, znaków – powiedział Sebastian Świderski.

Kiedyś wybitny reprezentant kraju, a obecnie trener ZAKSY Kędzierzyn Koźle, z którą zdobył zresztą w pierwszym sezonie pracy Puchar Polski zdradził, że nie chce być porównywany do żadnego szkoleniowca, chce jednocześnie wypracować swój własny styl prowadzenia drużyny. „Świder” zapytany został również o to, w jaki sposób motywuje swoich zawodników, na co prowadzący spotkanie usłyszał krótkie, aczkolwiek wymowne: „Nie chciałbyś wiedzieć”, po którym zgromadzeni licznie na trybunach zawodnicy odpowiedzieli głośnym śmiechem.

DSC02251_Kopiowanie DSC02269_Kopiowanie

Po serii pytań prowadzącego przyszła kolej na pytania od publiczności, wśród której zdecydowanie brylowały dzieci zadając pytania, które pozytywnie zaskoczyły Sebastiana Świderskiego. Sam zainteresowany odpowiadał chętnie zarówno na pytania młodych kibiców siatkówki, a także tych nieco starszych fanów. A oto kilka absolutnych „rodzynków”, wśród pytań od dzieci: „Czy wrócił Pan kiedyś z ryb, bez żadnej złowionej ryby?”, „Czy oglądał Pan kiedyś siatkówkę”.

DSC02203_Kopiowanie DSC02237_Kopiowanie

Zwieńczeniem spotkania z popularnym „Świdrem” był konkurs, w którym do wygrania były koszulki Plaży Open z turnieju w Cieszynie, oczywiście z podpisem ambasadora projektu. Kibice odpowiedzieli poprawnie na wszystkie pytania, dając jasno do zrozumienia, że mieszkańcy Cieszyna doskonale orientują się w realiach nie tylko polskiej, ale i europejskiej siatkówki!

Fot. Oleg Kiliański www.halocieszyn.pl