Cieszyńska lokomotywa nabiera rozpędu!

Kolejny dzień zmagań drugiego turnieju Plaży Open za nami. Do rywalizujących od wczoraj Pań, dzisiaj dołączyli także Panowie

W turnieju męskim piątek był dniem eliminacyjnego do turnieju głównego. Do rywalizacji przystąpili między innymi znani z parkietów PlusLigi – Kamil Kwasowski (BBTS Bielsko-Biała) oraz Wojtek Włodarczyk (PGE Skra Bełchatów). Warto zwrócić uwagę również na takich zawodników jak Grzegorz Pająk (Indykpol AZS Olsztyn) czy reprezentantów łódzkiego SMS-u Kmiecik/Macura. Ostatecznie po trwającej kilka godzin rywalizacji do turnieju głównego awansowali:

R9 – Kozik/Kozik;

R10 – Czubiński/Kapuśniak,

R11 – Kujawski/Kaczorowski,

R12 – Bąkiewicz/Jakubiuk,

R13 – Żylicz/Paszkowski,

R14 – Macura/Kmiecik,

R15 – Baca/Pająk,

R16 – Kwasowski/Włodarczyk.

Jeżeli chodzi o rywalizację kobiet, w piątek kontynuowano turniej główny, w którym wyłoniono pierwsze półfinalistki. Po emocjonujących meczach zostały nimi pary: Strąg/Oleksy (w pokonanym polu zostawiły duet Soja/Filip) oraz Kociołek/Gruszczyńska (te z kolei rozprawiły się z „nieZŁOMnymi” czyli parą Baron/Szczytowicz. Już jutro rozegrane zostaną pozostałe dwa mecze ćwierćfinałowe, w których zagrają pary Baron/Szczytowicz z Włoch/Baran oraz Saad/Tokarska z Filip/Soja. Na szczególne słowa uznania zasługuje postawa Magdaleny Saad oraz Michaliny Tokarskiej, które swoją heroiczną postawą (obie zmagały się z różnymi urazami) udowodniły, że siatkówka plażowa to gra dla najtwardszych.

Grało nam się dzisiaj bardzo ciężko ponieważ oprócz tego, że rywalki prezentują naprawdę wysoki poziom to my obie doznałyśmy dzisiaj lekkich kontuzji, które troszeczkę utrudniają nam grę – mówi w rozmowie z Plaża Open Magdalena Saad. Na szczęście, jak się okazało nie są to kontuzje eliminujące z gry obie zawodniczki a jedynie urazy wynikające z przemęczenia organizmu – Wczoraj od godziny 9 rozegrałyśmy 4 ciężkie spotkania, które bardzo mocno dały nam się we znaki. W ostatnim meczu Madzia doznała urazu kręgosłupa, ja również miałam problemy z lędźwiami na całe szczęście udało nam się znaleźć fizjoterapeutę, który „doprowadził nas do porządku – dodaje Michalina Tokarska.

Rok temu Magdalena Saad w parze z Pauliną Biranowską zdobyły 3 miejsce podczas turnieju w Kętach. Jak się okazało libero występująca w ostatnim sezonie w zespole z ORLEN Ligi (Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo) Plaża Open przez rok bardzo się zmieniła – Plaża Open w ciągu roku bardzo się zmieniła, stała się zdecydowanie bardziej popularna. Przyjeżdżają tu najlepsze pary z całej polski, ale i z zza granicy poza tym w każdym turnieju można zdobyć punkty do rankingu mistrzostw Polski. Dlatego nie jest wykluczone, że w którymś z kolejnych zawodów zobaczymy absolutną czołówkę z duetem Brzostek/Kołosińska na czele – kończy Magdalena Saad.

Fot. Agata Oleksy