Rozpoczęliśmy zmagania w Cieszynie!

Turniej w Cieszynie rozpoczął się na dobre. Pierwszego dnia rozegrane zostały eliminacje kobiet,rozpoczęła się walka o zwycięstwo w turnieju głównym pań oraz poznaliśmy zwycięzców Młodej Plaży Open.

Zawodnicy Młodej Plaży Open swoje zmagania rozpoczęli już wczoraj. Dzisiaj natomiast zagrali mecze decydujące o końcowym rozstawieniu w turnieju. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się Kinga Legiata/Magdalena Kaszuba, które pokonały parę Agata Frątczak i Adrianna Gaś – 2:1. Finał chłopców okazał się bardziej jednostronnym widowiskiem. Piotr Pieniążek/Hubert Stręk zwyciężyli 2:0 (15:5, 15:7) z parą Kacper Wygoda/Jakub Pawelski.

Dziewięć par walczyło między sobą w czterech grupach eliminacyjnych turnieju pań. Pierwsze zawodniczki pojawiły się na piachu już o godzinie 9:00. Najlepsza ósemka turnieju głównego przybyła zaś na boiska w okolicach godziny 14:00, aby rozpocząć walkę o zwycięstwo na rynku w Cieszynie. Zacięta gra trwała do późnych godzin wieczornych. Ostatnie drużyny skończyły swoje mecze dopiero o godzinie 21:00!

Łącznie rozegranych zostało dzisiaj 16 spotkań turnieju głównego. Podczas rozgrywek wyłoniono już dwie pary ćwierćfinałowe. W pierwszym ćwierćfinale zagrają Oleksy/Strąg przeciwko  Soji/Filip, zaś w drugim Baron/Szczytowicz stanie przeciwko Kociołek/Gruszczyńskiej. Już jutro poznamy dwie pozostałe drużyny walczące w ¼ finałów, po czym będziemy mieli okazję emocjonować  się pojedynkami decydującymi o ścisłej czołówce turnieju w Cieszynie.

W okolicach godziny 18:00 Plażę Open odwiedził Sebastian Świderski. Podczas spotkania z publicznością opowiedział o tym jak czuje się w roli trenera, odpowiedział na pytania kibiców i docenił wysiłki najmłodszych fanów siatkówki plażowej, którzy bezbłędnie odpowiadali na pytania zadawane przez Sebastiana Świderskiego i organizatorów. Relacja opisująca wizytę popularnego „Świdra” na Plaży Open w Cieszynie już jutro pojawi się na naszej stronie.

Dokładne wyniki wraz z aktualną drabinką turnieju głównego kobiet znajdziecie pod linkiem: https://plazaopen.pl/wyniki/

Już jutro na piachu pojawią się pary męskie. Na boisku nr 1 turniej kontynuować będą kobiety. Siatkarze zaś zagrają na boisku nr 2 oraz dodatkowym boisku nr 3 (Sport Park „Pod Wałką”, ul. Bolko Kantora 10). Zapraszamy na rynek już od godziny 9:00.

Końcowa klasyfikacja Młodej Plaży Open – dziewczęta

1. Kinga Legiata/Magdalena Kaszuba

2. Agata FrątczakAdrianna Gaś

3. Patrycja Gil/Magdalena Matuszna.

Końcowa klasyfikacja Młodej Plaży Open  – chłopcy

1. Piotr Pieniążek/Hubert Stręk

2. Kacper Wygoda/Jakub Pawelski

3. Michał Żwak/Kamil Margulski

Fot. Agata Oleksy