Młodzież na start!

Rozgrywki Plaży Open wśród seniorów rozpoczynają się już jutro turniejem eliminacyjnym wśród kobiet. Tymczasem już dziś na parkiet wyszli zawodnicy i zawodniczki Młodej Plaży Open.

Do cieszyńskich zawodów zgłosiło się w sumie 56 siatkarek i siatkarzy plażowych, którzy nie ukończyli 18-tego roku życia. I tak w turnieju dziewcząt wystartowało 12 par, z kolei wśród chłopców o zwycięstwo rywalizowało 16 duetów, wśród których wystartowali między innymi wice-mistrzowie pierwszego turnieju Młodej Plaży Open, który rozgrywany był w Kętach – krakowianie Piotr Pieniążek/Hubert Stręk. Warto wspomnieć również o udziale połówki zwycięskiego duetu z Kęt – Damiana Fijaka, który dosyć niespodziewanie pożegnał się z turniejem już w drugim spotkaniu przegrywając oba mecze!

Ostatecznie wśród chłopców do półfinałów awansowały pary: Pieniążek/Stręk, która zmierzy się w półfinale z duetem Żwak/Margulski (obie pary w drugiej rundzie zawodów rozegrały kapitalne spotkanie, które wygrała para Pieniążek/Stręk 23:21). W drugiej parze zmierzą się ze sobą pary Setlak/Kukulski oraz Wygoda/Pawelski. Oba półfinały oraz mecz o III miejsce zostaną rozegrane w Sport Park „Pod Wałką”, ul. Bolko Kantora 10, z kolei wielki finał zmagań odbędzie się na cieszyńskim rynku!

W turnieju dziewcząt znamy już pary, które jutro zagrają o III miejsce oraz w wielkim finale. Co prawda zabrakło zwyciężczyń pierwszych zawodów tegorocznej Młodej Plaży Open jednak 24 młode siatkarki pokazały „kawał dobrej plażówki”. W półfinałach MPO para Frątczak/Gaś okazała się lepsza od duetu Gil/Matuszna (15:4), z kolei duet Legieta/Kaszuba bez większych problemów pokonał parę Husarek/Piórkowska (15:3). A zatem w finale zmagań wśród dziewcząt na cieszyńskim rynku zagrają jutro pary Frątczak/Gaś oraz Legieta/Kaszuba, natomiast o III miejsce w Sport Park „Pod Wałką” zmierzą się duety Gil/Matuszna oraz Husarek/Piórkowska.

Zapraszamy serdecznie już jutro do oglądania nie tylko turnieju eliminacyjnego Plaży Open kobiet, ale także do śledzenia zmagań zawodniczek oraz zawodników, którzy w niedalekiej przyszłości mogą stanowić o sile polskiej siatkówki zarówno tej w halowym jak i plażowym wydaniu!

Czwartek – 03.07.2014
11:30
– Finał Młodej Plaży Open chłopców i dziewcząt, wręczenie nagród – boisko 1 i 2