Puchar Polski – Plaża Open zagra razem z „Niepodległą”!

Polska to dla nas coś zdecydowanie więcej, niż tylko nazwa Państwa w środkowo-wschodniej Europie, to więcej niż jedno słowo. Polska jest naszą dumą, jest miejscem, którego nie zamienilibyśmy na żadne inne na świecie. Być Polakiem, mówić po Polsku to powód do dumy, ktoś mądry powiedział zresztą kiedyś: „I speak Polish, what’s your superpower?” – co w tłumaczeniu oznacza: „Ja mówię po Polsku, a jaka jest twoja supermoc?” Cykl Pucharu Polski – Plaża Open postanowił dołączyć do uczczenia tego wyjątkowego wydarzenia, jakim jest 100-lecie odzyskania niepodległości.

Równo 100 lat temu, 11. listopada 1918., Polska po okresie 123. lat zaborów, odzyskała Niepodległość. To właśnie wtedy, Nasza ojczyzna pojawiła się ponownie na mapie Europy. 11 września 2017 roku, odbyło się inauguracyjne posiedzenie Komitetu Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.  Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości reguluje ustawa, która w latach 2017-2021 zakłada realizację, zadań mających upamiętnić wydarzenia z minionych lat, docenić osoby, które przysłużyły się w tym okresie odzyskaniu Niepodległości, a także utrwalić polską niepodległość.

Przez ostatnie 100 lat sport, w tym także siatkówka były niezwykle ważnym elementem życia naszych rodaków. Sukcesy naszych reprezentantów, zarówno w sporcie indywidualnym, jak i drużynowym były powodem do dumy z Polski, dumy z Polaków. To właśnie sport, w trakcie dwudziestolecia międzywojennego, czy komunistycznych czasów był „przysłowiowym” oknem na świat, dla milionów naszych rodaków. Także Polska Siatkówka przez ostatnie 100 lat może pochwalić się wieloma sukcesami na arenie międzynarodowej. Złote medale Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy czy Igrzysk Olimpijskich wywalczone przez reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn, medale polskich klubów w europejskich pucharach, pokazały jak olbrzymim potencjałem dysponuje polska siatkówka. To dzięki siatkówce kibice z całego świata dowiedzieli się, że Polacy to otwarty, gościnny i pomocny naród, który jak mało, który potrafi mobilizować w najważniejszych dla kraju chwilach. Polacy pokazali, że są dumni ze swojego pochodzenia, ze swojej historii i chcą się z nią utożsamiać.

Puchar Polski – Plaża Open także uczci Narodowe Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. W każdym z pięciu miast tegorocznego cyklu: Dąbrowie Górniczej, Rybniku, Łodzi, Zamościu i Białymstoku na kibiców czekać będzie strefa historii polskiego sportu, w której część miejsca zostanie poświęcona siatkówce i siatkówce plażowej. Na najważniejsze spotkania dla zawodników przygotowano specjalne stroje, które mają podkreślić znaczenie odzyskania niepodległości dla naszego kraju. Ponadto, dla najwierniejszych kibiców, ubranych w biało-czerwone barwy, zapewniono atrakcyjne niespodzianki. Nasi animatorzy sprawdzą wiedzę kibiców na temat 100-lecia polskiej niepodległości. To jedne z wielu atrakcji, jakie Plaża Open przygotowała na Narodowe Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Niepodległaobrazek

Bądźcie razem z nami dumni z „Niepodległej”!