Plażowe granie po dwóch stronach Olzy

Cykl Plaża Open już po raz ósmy gościć będzie w Cieszynie. Tegoroczna edycja jest jednak wyjątkowa, bowiem główne rozgrywki toczyć się będą nie w Polsce, ale po czeskiej stronie. Cykl wykracza więc poza granice kraju, a na rynku w Czeskim Cieszynie można spodziewać się ciekawej rywalizacji. Do turnieju zgłosiło się wiele ciekawych par z Polski, ale również z Czech.

Rozgrywki Plaży Open w tym roku odwiedzą jeszcze Czeski Cieszyn, który organizuje je wspólnie z Cieszynem, a także do Myślenic. Cykl zainaugurował turniej w Łodzi. W zmaganiach siatkarek wygrał go polsko-czeski duet Aneta Kaczmarek i Michaela Kubickova, który to powalczy w Czeskim Cieszynie o kolejny sukces. Łatwo nie będzie, tym bardziej że o wygraną rywalizować będzie ponad 20 par kobiecych, w tym siedem duetów z Czech.

Nadajemy na tych samych falach i mamy dobrą chemię, a to jest zawsze ważne w siatkówce plażowej, bo na boisku jesteśmy tylko we dwie, nie ma nikogo innego. Sezon jest długi, przed nami wiele turniejów, więc cieszymy się, że wygrałyśmy te pierwsze zawody i nie możemy się już doczekać kolejnych – przyznała po zawodach w Łodzi broniąca polsko-czeskiego duetu.

Bardzo ciekawie zapowiadają się rozgrywki siatkarzy, do których zgłosiło się prawie 30 dwójek, w większości polskich, choć nie zabraknie też Czechów. U siebie zagra duet Jan Mrkous i Frantisek Pihera, którzy znani są polskim kibiców, m.in. z zeszłorocznych występów w Plaży Open. W Czeskim  Cieszynie o kolejne zwycięstwo w tegorocznej Plaży Open zagrają triumfatorzy z Łodzi Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Ich najpoważniejszymi rywalami do najwyższego stopnia podium będzie duet Michał Kądzioła i Marcin Ociepski, który rozpoczyna swoją tegoroczną przygodę z Plażą Open.

Bardzo się cieszę, ponieważ w Czeskim Cieszynie zagrają naprawdę fajne pary i turniej zapowiada się bardzo ciekawie. Wiemy po Łodzi, że poziom gry polskich par w tym roku jest bardzo wysoki, więc czeka nas wspaniałe widowisko. Tradycyjnie, te najważniejsze mecze będą transmitowane w TVP Sport, a my sami zapewniamy transmisje online od początku rozgrywek. Wiemy, jak ważne jest to dla kibiców, zawodników i całego środowiska siatkarskiego – zdradził pomysłodawca i promotor cyklu Marcin Strządała.

Dla tych osób, które zdecydują się odwiedzić Czeski Cieszyn, na miejscu czekać będzie wiele atrakcji. Od konkursów z nagrodami, dmuchawców dla dzieci po rodzinne rozgrywki – siatkatlon.

Transmisje telewizyjne zaplanowano w niedzielę od godziny 12:30.

Harmonogram turnieju:
Piątek 1.07.:
9:00-18:00 eliminacje do turnieju głównego kobiet i mężczyzn
Sobota 2.07:
9:00-14:30 turniej główny kobiet i mężczyzn – faza grupowa
14:30 – 16:10 turniej główny kobiet i mężczyzn – baraże o ćwierćfinał
17:00 – 19:00 ćwierćfinały
Niedziela 3.07.
9:30 półfinały kobiet
10:30 półfinały mężczyzn
11:30 mecz o 3. miejsce kobiet
12:30 mecz o 3. miejsce mężczyzn
13:30 finał kobiet
14:30 finał mężczyzn