Plaża Open w Myślenicach po raz drugi

Plaża Open w Myślenicach

W ubiegłym roku trafiliśmy po raz pierwszy do miasta nad rzeką Rabą. Przyjechaliśmy, zobaczyliśmy, zorganizowaliśmy turniej i … zostajemy! Zawsze podkreślamy, że w naszym przypadku najcenniejszym jest posiadanie dobrych partnerów. Takim jest właśnie Miasto Myślenice – gospodarz naszego drugiego tegorocznego turnieju.

Plaża Open w Myślenicach

Jako pierwsi szlak do wygranych w Myślenicach przetarli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor oraz Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska, zwyciężając w pierwszej myślenickiej edycji. Monika Brzostek w tym roku do Myślenic wraca w nowej roli i pozna je z zupełnie innej strony – strony organizacyjnej, jako dyrektor sportowy projektu.

Gdzie w tym roku zagramy w Mysłowicach? Boiska, na których toczyć się będzie rywalizacja w Grand Prix Polski w siatkówce plażowej położone będą w rekreacyjnej części Myślenic – dzielnicy Zarabie nad rzeką Raba. To tam znajduje się plaża piaszczysta o wymiarach 40×30 m, na której rozłożone zostaną dwa boiska według najwyższych standardów, z możliwością ustawienia dodatkowych trzech boisk treningowych.

Tegoroczny turniej Grand Prix Polski w siatkówce plażowej, rozgrywany w ramach Plaży Open 2021 w Myślenicach będzie wyjątkowy. Wszystko dlatego, że finały zostaną rozegrane przy sztucznym oświetleniu. Ma to miejsce bardzo rzadko. Do tej pory Plaża Open przy sztucznym świetle wieczorem grała tylko w Pile (2014 rok) oraz w Chorzowie (2015 rok).

Malownicze Myślenice

Myślenice to miejsce niezwykle atrakcyjne na wielbicieli pieszych wędrówek, położone w malowniczej okolicy. W okolicy znajduje się wiele ciekawych szlaków, kolej krzesełkowa na górę Chełm, a w samym mieście przyciąga piękny park na Zarabiu oraz urokliwy rynek. Niedaleko parku znajduje się Rezerwat Przyrody Zamczysko nad Rabą z ruinami średniowiecznej warowi.

Sport i rekreacja odgrywają w Myślenicach dużą rolę w ciągu całego roku. Zimą przyciąga stok narciarski oraz trasy do narciarstwa biegowego. Na Chełmie znajduje się też ponad 30 km tras rowerowych o różnej skali trudności, a także downhillowa trasa zjazdowa. W mieście działa również młodzieżowy klub siatkarski – SMS Dalin Myślenice, który w ubiegłym roku aktywnie włączył się do pomocy przy organizacji Grand Prix Polski w siatkówce plażowej.

Plaża Open 2021 Myślenice

To wszystko w połączeniu ze zmaganiami najlepszych par plażowych w Plaży Open sprawia, że musicie odwiedzić Myślenice także w tym roku w dniach 13-15 sierpnia. Daje to bowiem gwarancję bardzo miło spędzonego czasu.

Więcej informacji na temat turnieju Plaża Open 2021 Myślenice można znaleźć wybierając z menu Turnieje -> Grand Prix Polski -> Myślenice.