Inauguracja Plaży Open 2021 w Cieszynie

Plaża Open 2021 w Cieszynie

Cieszyn – miasto nad Olzą jest kolebką projektu Plaża Open. To tu w 2010 roku wszystko się zaczęło. Do tej pory rozgrywki Plaża Open w Cieszynie gościły sześciokrotnie. Tegoroczny turniej będzie więc rozegrany po znakiem „szczęśliwej siódemki”.

Historia Plaży Open w Cieszynie

Pierwszy historyczny turniej Plaża Open został rozegrany 11 lat temu właśnie w Cieszynie. Wtedy mało kto spodziewał się, że projekt rozwinie skrzydła aż tak bardzo i stanie się największym w Polsce cyklem turniejów siatkówki plażowej. Początki choć nie były łatwe, pozwoliły zebrać cenne doświadczenie, które obecnie procentuje. Ogromną rolę w tym wszystkim odegrał właśnie Cieszyn. Po pierwszych zmaganiach, z sezonu na sezon do 2013 roku włącznie, do Cieszyna przyjeżdżać zaczęło coraz więcej znanych w plażowym środowisku nazwisk, a turniej stały na coraz wyższym poziomie.

Natomiast w 2014 roku rozegrano pierwsze eliminacje mistrzostw Polski siatkówce plażowej. Wtedy w zawodach triumfowali Dominik Witczak i Damian Wojtasik, jak również Katarzyna Kociołek/Jagoda Gruszczyńska. Po sześciu latach przerwy Projekt Plaża Open w 2020 roku powrócił do Cieszyna, a w tym roku Plaża Open i Cieszyn napiszą kolejną kartę we wspólnej historii siatkówki plażowej w Polsce.

Cieszyn – miasto na pograniczu polsko-czeskim

Malownicze położenie Cieszyna sprawia, że jest on ciekawą destynacją dla osób lubiących wędrówki po górzystym terenie. Dodatkowo jest to miasto z ogromną historią. Warto więc odwiedzić cieszyńską starówkę, która zachowała średniowieczny układ miasta. W jej obrębie znajduje się wiele zabytkowych obiektów i kamienic. W mieście można odwiedzić też liczne nawet XIII i XVI-wieczne obiekty sakralne.

Czy wiesz, że Cieszyn towarzyszy każdemu z nas na co dzień? Cieszyńska Rotunda p.w. św. Mikołaja znajduje się na rewersie banknotu 20 zł. Co ciekawe, pochodzi ona z XI wieku i jest jedną z najstarszych budowli powstałych na planie koła w naszym kraju. Znajduje się ona na Górze Zamkowej, która jest jednym z najważniejszych punktów turystycznych miasta. Na niej odwiedzić można również wieżę ostatecznej obrony, datowaną na XIII w. Będąc w Cieszynie koniecznie należy zobaczyć też Studnię Trzech Braci, która według legendy miała być miejscem, w którym trzej bracia Bolko, Leszko i Cieszko zakończyli długą i ciężką wędrówkę, zakładając miasto – Cieszyn.

Plaża Open 2021 Cieszyn

Cieszyn otworzy tegoroczny cykl Plaża Open. Na południe Polski zapraszamy w dniach 16-18 lipca 2021. Mecze rozgrywane będą na Rynku, a także na Kąpielisku Miejskim oraz na boisku “Pod Wałką”. Nie może Was tu zabraknąć! Więcej informacji można znaleźć wybierając z menu Turnieje -> Grand Prix Polski -> Cieszyn.