Plaża Open w Łodzi – informacje turniejowe

Tegoroczny cykl Plaży Open wystartuje w Łodzi. To już dziewiąty raz, gdy nasz turniej zagości w tym mieście. W tym roku towarzyska forma zmagań sprawia, że do turnieju może zgłosić się każdy, a termin łódzkiej rywalizacji pozwala połączyć ją z turniejem rankingowym, który rozegrany zostanie po nim.

Kto może się zgłosić do turnieju Plaża Open w Łodzi? Każdy! Każdy, kto chce spróbować swoich sił na boiskach stworzonych na terenie Manufaktury. O wygraną nie będzie łatwo, bowiem do udziału w łódzkim turnieju szykują się czołowe polskie pary plażowe.

Na potrzeby Plaży Open zbudowane zostaną trzy boiska. Turniej główny rozgrywany będzie w formacie hybrydowym dla 12 drużyn. Zmagania w Łodzi rozpoczną się dzień wcześniej – eliminacje rozegrane zostaną już 15 czerwca. W przypadku, gdy do eliminacji zgłosi się od 5 do 12 drużyn, rywalizacja toczyć się będzie w grupach. Gdy do kwalifikacji przystąpi 13 par bądź więcej, rozegrane zostaną systemem pucharowym. Cztery najlepsze pary eliminacji awansują do turnieju głównego.  Ten toczyć się będzie w dniach 16-17 czerwca formatem hybrydowym.

Rozstawienie par 1-4 w turnieju głównym rozpisane zostanie na podstawie liczby rozegranych turniejów Plaża Open w latach 2010-2021 (suma rozegranych turniejów obu osób w parze). Pary 5-8 to drużyny zaproszone przez organizatora (tzw. dzikie karty) – w przypadku przyznania mniejszej liczby DK, wolne miejsca uzupełnią kolejne drużyny z rankingu Plaży Open z lat 2010-2021 zgodnie z liczbą rozegranych turniejów.

Mimo że w tym roku Plaża Open przybrała towarzyską formę turniejów, my nie schodzimy ze swojego normalnego, wysokiego poziomu i przykładamy się bardzo mocno, by wszystko było super zorganizowane. Dlatego wszyscy, którzy zdecydują się zagrać u nas mogą spodziewać się fantastycznego turnieju. Zaczynamy już niebawem w Łodzi, do której wracamy po krótkiej przerwie. To samo centrum kraju, więc łatwiej będzie przyjechać na turniej z każdego zakątka Polski. Gorąco zapraszamy, bo naprawdę warto – zachęca Marcin Strządała, dyrektor cyklu Plaża Open. – Ci, którzy niestety nie mogą być z nami na miejscu będą mogli najważniejsze mecze obejrzeć w TVP Sport – dodaje. 

Turniej Plaży Open w Łodzi będzie gościć od 15 do 17 czerwca.

15 czerwca  – eliminacje kobiet i mężczyzn
16 i 17 czerwca – turniej główny kobiet i mężczyzn

Rozstawienie w turnieju:

R1-R4 – rozstawienie na podstawie liczby rozegranych turniejów Plaża Open w latach 2010-2021 (suma rozegranych turniejów obu graczy).

R5-R8 – drużyny zaproszone przez organizatora (Dzikie Karty) – w przypadku przyznania mniejszej ilości DK, wolne miejsca uzupełniają kolejne drużyny z rankingu Plaży Open z lat 2010-2021 zgodnie z liczbą rozegranych turniejów.

R9-R12 – drużyny, które wywalczyły awans z eliminacji (rozstawienie zgodnie z liczbą rozegranych turniejów).