Jarosław Szlachetka: Zapraszamy na siatkarskie święto

W Myślenicach odbyła się konferencja prasowa przed turniejem Plaża Open. W tym roku to właśnie w Małopolsce rozegrane zostaną finały cyklu, okraszone dwudniowym King Of The Court. Poniżej prezentujemy wypowiedzi gości konferencji.

Jarosław Szlachetka (Burmistrz Miasta Myślenice):

Jestem dumny, że Myślenice mogą być współorganizatorem i gospodarzem turnieju. Cieszymy się tym bardziej, gdyż w Myślenicach rozegrany zostanie turniej finałowy, podsumowujący cały cykl Plaży Open w tym roku. Już teraz bardzo serdecznie zapraszam kibiców, mieszkańców Myślenic, całej gminy Myślenice, ale także Małopolski do przyjazdu na turniej Plaża Open. Zapraszamy na wielkie siatkarskie święto, wielkie siatkarskie widowisko, jakiego jeszcze w Myślenicach, ani w Małopolsce nie było. Myślę, że wszystkim fanom siatkówki i nie tylko, to co zostanie przygotowane przez organizatorów na pewno się spodoba.

Marcin Strządała (Dyrektor projektu Plaża Open):

Faktycznie, będziemy mieć po raz pierwszy finał w Myślenicach. Miasto Myślenice zaangażowało się w projekt Plaża Open w trudnych czasach pandemii. Współpraca była bardzo dobra, dlatego nam też bardzo zależało, by Pan Burmistrz wyraził zgodę i byśmy właśnie w Myślenicach mogli zorganizować wspomniany finał całego cyklu. Będzie on bardzo oryginalny, chociażby ze względu na nagrody finansowe, jakie czekają na uczestników. Z racji tego, że jest to cykl Plaża Open pula nagród to 30 000 zł, natomiast w Myślenicach dodatkowo na najlepszą parę męską i najlepszą parę żeńską będzie czekało po 10 000 zł. W puli nagród na ten turniej jest więc 50 000 zł, co jest ewenementem na skalę krajową, a także ewenementem w Plaży Open.

Cykl w tym roku jest wyjątkowy z tego względu iż zaczynamy go w czerwcu w Łodzi na terenie Manufaktury, natomiast tydzień później – jakby w ramach naszego cyklu – organizujemy Beach Pro Tour Future. Jest to turniej w ramach Pucharu Świata i będziemy chcieli zapraszać zawodników, którzy będą grać w Białymstoku, do przyjazdu i gry w Myślenicach podczas finałów Plaży Open. Kolejny turniej odbędzie się za granicami Polski. To też jest nowość dla Plaży Open. Zagramy turniej w Czeskim Cieszynie, wyjątkowo pod patronatem Czeskiej Federacji Siatkówki. To też będzie coś ciekawego. Finał rozegrany będzie w Myślenicach, dlatego też myślę, że uda się zachęcić zawodników i zawodniczki w Łodzi, Białymstoku i Czeskim Cieszynie do przyjazdu do Myślenic. Oprócz atrakcji sportowych, będzie mnóstwo konkursów, strefa dla dzieci wraz z dmuchańcami. Będziemy rozdawać dużo nagród, ufundowane m.in. przez naszego sponsora strategicznego – PKN Orlen, który wspiera nas od 2018 roku.

Będzie też coś specjalnego, o co bardzo bardzo zabiegała dyrektor sportowa Plaży Open, Monika Brzostek. Będzie to siatkarskie show, które robi furorę na całym świecie – King Of The Court. Jest to połączenie muzyki na żywo, którą gra dj. W trakcie gry on nie przerywa muzyki. W przerwach są występy artystyczne.

Dodam, że wspólnie z Miastem Myślenice i sponsorem strategicznym PKN Orlen dla tych, którzy nie będą mogli obejrzeć finałów w niedzielę, będą one transmitowane w TVP Sport.  Wynegocjowaliśmy ze stacją trzy godziny transmisji. Natomiast dzień wcześniej King Of The Court będzie mieć relację telewizyjną w stacji Sport Klub.

Monika Brzostek (Dyrektor Sportowa cyklu Plaża Open):

King of The Court jest to wspaniałe show. Trwa nieco krócej niż tradycyjne mecze siatkówki plażowej, ponieważ rundy rozgrywane są w piętnastominutowych setach. W tym roku zapraszamy 10 teamów, stworzone zostaną dwie grupy po pięć zespołów. Rywalizacja rozpocznie się w grupach, dzień później 9 lipca odbędzie się finał finałów. Jest to bardzo dynamiczna gra. Mamy nadzieję, że przy sztucznym oświetleniu i wieczornym klimacie dużo ludzi do nas dołączy i będzie to wspaniałe show.