Plaża Open obiera kierunek Myślenice

Myślenice to malownicze, niespełna 20-tysięczne miasto położone nieopodal stolicy Małopolski – Krakowa. To właśnie tam rok temu w niezwykle trudnym, niepewnym dla wszystkich sezonie rozegrano jeden z czterech turniejów cyklu Plaża Open. Jak się później okazało, współpraca była strzałem w dziesiątkę zarówno dla organizatorów, jak i przede wszystkim władz miasta oraz mieszkańców Myślenic i okolic.

Malownicze myślenickie Zarabie było świadkiem jednego z najlepszych w historii turniejów cyklu Plaża Open. Niecodziennie, w jednym miejscu można zobaczyć uczestników igrzysk olimpijskich, medalistki i medalistów mistrzostw Europy, turniejów cyklu World Tour czy młodzieżowych mistrzów i mistrzynie świata oraz Europy. Mowa chociażby o takich osobach jak: Piotr Kantor, Bartosz Łosiak, Monika Brzostek, Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz. Nie zabrakło wtedy również czołówki krajowego podwórka: Piotra Janiaka i Jędrzeja Brożyniaka, Jarosława Lecha i Michała Koryckiego oraz Michała Kądzioły, który stworzył jeden z najlepszych duetów cyklu z Wiktorem Mielczarkiem.

Warto zwrócić uwagę, że Myślenice nieustannie dążą do tego, by baza sportowo-rekreacyjna była sukcesywnie rozbudowywana. Mimo pandemii w 2020 roku, władzom miasta na myślenickim Zarabiu udało się wybudować dwa nowoczesne boiska do siatkówki plażowej.

Myślę, że z tych nowych obiektów na myślenickim Zarabiu skorzystamy przy organizacji Plaży Open. Nowa lokalizacja ma sprawić, że infrastruktura będzie bezpieczniejsza, bardziej nowoczesna i bardziej przyjazna miłośnikom plażówki. Jeśli chodzi o Zarabie, to rozpoczęliśmy też inne działania inwestycyjne. Chcemy wybudować skate park i pump-track. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z rządowych środków stworzymy kompleks rekreacyjno-sportowy, którego oferta będzie znacznie szersza niż do tej pory – powiedział Burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka.

Myślenice, to miasto, w którym sport odgrywa niezwykle ważna rolę. Klub piłkarskie, siatkarskie, piłki ręcznej, tenisa stołowego, a także sekcje karate i judo to jedne z wielu dyscyplin sportu, które mogą uprawiać mieszkańcy tej przepięknej miejscowości. Osobne brawa należą się myślenickim wolontariuszkom i wolontariuszom, bez których niewątpliwy sukces imprezy nie byłby możliwy. Co ciekawe Plaża Open tak bardzo spodobała się naszym przyjaciółkom i przyjaciołom z Myślenic, że za naszym cyklem pojechali aż do… Białegostoku. Jak widać dla ludzi kochających sport nie ma absolutnie żadnych ograniczeń! Pamiętajcie w dniach 7-10 sierpnia WSZYSCY, bez wyjątków widzimy się na Zarabiu!

Organizatorzy postanowili zadbać o wszystkie grupy kibiców. Przygotowana zostanie strefa kibica, strefa dla dzieci. Zaplanowano także treningi dla seniorów na piasku, które nie będą się ograniczały tylko i wyłącznie do siatkówki plażowej. Będą to treningi dopasowane do wieku oraz możliwości każdej z osób.

Liczymy też na show, związane z turniejem, który staramy się jeszcze trochę trzymać w tajemnicy. Mamy nadzieję, że będzie to fantastyczne widowisko. Wtorkowe zmagania toczyć się będą w godzinach wieczornych, co powinno uatrakcyjnić turniej. Zawodnicy będą mieć okazję wystąpić przy sztucznym oświetleniu. W tym roku z zagranicy będzie mogło wystąpić 25% zespołów, więc uatrakcyjni to samym zawodnikom turniej. Nie zawsze mają okazję rywalizować z takimi teamami – dodała Monika Brzostek, Dyrektor Sportowa cyklu Plaża Open.