Dużo międzynarodowego grania w Myślenicach


Już w sobotę myślenickie Zarabie przeistoczy się w królestwo siatkówki plażowej. Przez cztery kolejne dni toczyć się będzie rywalizacja w Plaży Open, która zawita do Myślenic po raz drugi. Wśród blisko siedemdziesięciu par znalazło się nawet kilka zagranicznych. Zwłaszcza turniej siatkarzy będzie mieć międzynarodowy charakter.

W ten weekend do Myślenic przybędzie śmietanka krajowych par, ale również kilka duetów z zagranicy. – To przyczyni się do podniesienia poziomu krajowej siatkówki plażowej. Konfrontacje międzynarodowe na pewno się temu przysłużą. Wszystko to będzie można oglądać na naszych kanałach – zapewniał jeszcze przed sezonem Marcin Strządała. Od początku planowania tegorocznego cyklu organizatorzy Plaży Open planowali ściągnąć na turnieje duety z zagranicy. W Myślenicach będzie widać tego efekty. W sumie do turnieju zgłosiło się pięć par spoza Polski (cztery do turnieju mężczyzn i jedna do turnieju kobiet).

Największą atrakcją będzie z pewnością występ argentyńskiego duetu – Gabriel Ojeda Dapiaggi/Santiago Etchegaray. Otrzymał on od organizatorów dziką kartę, więc jego występy będzie można śledzić od poniedziałku. Argentyńczycy mieli już w planach występ w ubiegłorocznej Plaży Open, jednak uda im się to dopiero w tym roku. Dla polskich par, nawet tych najlepszych, gra z charyzmatyczną argentyńską dwójką będzie świetnym sprawdzianem. Sami zainteresowani zapowiadają, że na polskich boiskach plażowych chcą zaprezentować się z jak najlepszej strony i skraść serca polskich kibiców.

(edit: 6.08. Argentyńska para wycofała się z turnieju, dziką kartę w jej miejsce otrzymała para Prudel/Kurowski)

Wcześniej, bo w eliminacjach do turnieju głównego na boiska wybiegną trzy czeskie pary: Martin Pihera/Ondrej Sotola, Jan Stefko/Jakub Gala i Frantisek Pihera/Jan Mrkous. Jeśli chodzi o doświadczenie zdobywane na światowych plażach spośród nich bryluje ta pierwsza dwójka, natomiast Pihera/Mrkous mieli już okazję w tym roku zagrać w Polsce, a dokładniej w Poznaniu. Czesi wskoczyli tam na podium, zajmując trzecie miejsce.

W tym roku z zagranicy będzie mogło wystąpić 25% zespołów, więc uatrakcyjni to samym zawodnikom turniej. Nie zawsze mają okazję rywalizować z takimi teamami – przyznała Monika Brzostek, dyrektor sportowa cyklu Plaża Open. W rozgrywkach siatkarek dziką kartę otrzymały Polki – Sandra Szychowska oraz Magdalena Rapacz-Matras, ale także wśród kobiet nie zabraknie teamu zagranicznego. W Myślenicach wystąpią Czeszki Stastna Stepanka i Stara Marketa.

Eliminacje w turnieju siatkarek rozegrane zostaną w sobotę, a pierwsze spotkania rozpoczną się o godzinie 9:00.