Mariusz Prudel: Mam nadzieję, że turniej na stałe zagości w Rybniku.

Tuż po zawodach na cieszyńskim rynku, Plaża Open zadebiutuje w Rybniku. Zawody odbędą sie w nowo wyremontowanym kąpielisku „Ruda“. Porozmawialiśmy z jednym z ambasadorów naszego projektu i zarazem mieszkańcem Rybnika – Mariuszem Prudlem!

Był Pan obecny na konferencji zapowiadającej turniej w Rybniku jako Ambasador Plaży Open. Ciężko było wygospodarować dla nas czas? 

Zgadza się, udało mi się znaleźć  czas, aby wziąć udział w tej konferencji. Z tego co pamiętam łatwo nie było, bo akurat w marcu i kwietniu przebywamy na obozach zagranicznych albo trenujemy w Łodzi, ale udało nam się zgrać termin. Cieszę się z tego bardzo, bo w moim rodzinnym mieście odbędzie się na prawdę wspaniały turniej siatkówki plażowej.

To Pana pierwszy rok w gronie Ambasadorów naszych turniejów. To ze względu na turniej w Rybniku?

Myślę, że miejsce rozgrywania zawodów było dodatkowym bodźcem, abym dołączył do grona Ambasadorów turnieju. Oczywiście w innych okolicznościach również z dużą radością dołączyłbym do tego zacnego grona, ale dzięki temu, że turniej odbędzie się w Rybniku, pojawiła się ku temu wspaniała okazja.

Rybnik debiutuje w tym roku w naszym cyklu…

No tak, to pierwszy turniej z cyklu Plaża Open, który odbędzie się w Rybniku, a dzięki temu szansa, aby zawitać na nowo wyremontowane kąpielisko “Ruda”. Będzie to również odpowiednia chwila, aby wypromować nasze miasto i mam nadzieję, że turniej ten na stałe zagości w Rybniku. Nie zapominając przy tym o wspaniałej atmosferze i poziomie prezentowanym przez zawodników, który z roku na rok jest coraz lepszy.

Słyszał Pan wcześniej o Plaży Open? 

Oczywiście, że słyszałem! W wolnej chwili często oglądałem mecze w telewizji, rozmawiałem z kolegami z boiska na temat turniejów z cyklu Plaża Open i czytałem dużo relacji w internecie. Także muszę przyznać, że turnieje są dobrze obsadzone i wspaniale zorganizowane.

Jakie cele na bieżący sezon postawiła sobie para Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel?Możemy się Pana spodziewać na turnieju, chociażby w Rybniku?
Przede wszystkim chcemy utrzymać się w światowej czołówce i osiągnąć jak najlepszy wynik na Mistrzostwach Europy. Miło by było, 
co najmniej powtórzyć zeszłoroczny wynik, także czeka nas wiele emocji. Jeśli chodzi o turniej w Rybniku to ciężko mi na tę chwilę jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. W tym samym czasie mamy turniej Grand Slam w Gstaad, także zobaczymy. Na pewno pojawię się na jakimś turnieju z cyklu, ale jeszcze nie wiemy na którym dokładnie.

 Grzegorz Fijałek prowadził w zeszłym roku i prawdopodobnie będzie też w tym,warsztaty dla najmłodszych o nazwie “Grzegorz Fijałek Camp”. Co sądzi Pan o tej inicjatywie?

Uważam, że jest to super sprawa dla dzieci. Mają szansę na kontakt z piłką, dobrą zabawę i trening z samym Grzegorzem, co dodatkowo  jest nie lada atrakcją. Z tego co mi opowiadał, to spotkało się to z ogromnym zainteresowaniem i było wielką przygodą dla młodych adeptów siatkówki plażowej.

A czy Mariusz Prudel pogra z dzieciakami w siatkówkę na Plaży Open?

Jeśli pojawi się taka szansa to raczej nie odmówię. Największą nagrodą dla mnie jest widzieć ogromną radość i poczuć niewyczerpaną energię dzieci podczas wspólnej gry na piasku.  

***

Przedstawiamy Kąpielisko “Ruda”, gdzie zagrają zawodnicy podczas Plaży Open w Rybniku. 

Źródło video: www.youtube.com

Zdjęcia i montaż: Łukasz Bawtrel, bafczyk@gmail.com, Muzyka: Calvin Harris – Summer (MoiezDubstep Remix)