Mistrzowie Świata U-23 lubią Plażę Open!

Maciej Kosiak oraz Maciej Rudol zdobyli w Mysłowicach mistrzostwo świata w kategorii u-23! W finałowym starciu polski duet okazał się lepszy od norweskiej pary Tvinde/Mol

Rok temu mistrzostwo świata w kategorii u-23 świętowali Bartosz Łosiak/Piotr Kantor, niestety w tym roku z powodu kontuzji Kantora, Bartosz Łosiak musiał wystąpić z innym partnerem. Był nim Michał Bryl, z którym Łosiakowi nie udało się obronić MŚ wywalczonego w Mysłowicach rok wcześniej. Honoru polskiej reprezentacji bronili Maciej Kosiak oraz Maciej Rudol, którzy w półfinałowej rywalizacji pokonali brazylijską parę Alisson Cittadin/Carvalhaes  (19:21, 21:17, 15:11) wprawiając licznie zgromadzonych kibiców w euforyczne nastroje przed czekającym ich wielkim finałem! Warto dodać, że w meczu o trzecie miejsce Alisson Cittadin/Carvalhaes  pokonali niemiecki duet Poniewaz/Poniewaz w dwóch szybkich setach (21:13; 21:15).

W rywalizacji kobiet trzecie miejsce zdobyły reprezentantki Kanady – Humana/Paredes-Pischke, które pokonały Finki Lahti/Parkkinen 2:1 (21:18; 14:21; 15:10). Z kolei rywalizację finałową na swoją korzyść rozstrzygnęły rozstawione w mysłowickich zawodach z numerem drugim Australijki Laird/Artacho, pokonując Amerykanki Dykstra/Pardon 2:1 (21:19; 17:21; 15:7).

W wielkim finale na Polski duet Kosiak/Rudol czekali Norwegowie – Tvinde/Mol. Po fantastycznym stojącym na wysokim poziomie spotkaniu, w którym nie brakowało spektakularnych ataków, obron czy bloków ale także prostych błędów, nierzadko wynikających ze zdenerwowania ciężarem spotkania lepsi okazali się Polacy! Kosiak/Rudol wygrali z norweskim duetem Tvinde/Mol 2:1 (25:23; 18:21; 15:12).

A zatem Mistrzostwo Świata w kategorii u-23 zostaje w Polsce!