Nowy Dwór Mazowiecki – miasto debiutujące w Plaży Open 2014

Drugim miastem debiutującym w tym roku na Plaży Open jest Nowy Dwór Mazowiecki. Turnieje siatkówki plażowej to jednak nie nowość w tym miejscu! Czego możemy się spodziewać i jak do Plaży Open przygotowują się władze miasta? Zapraszamy do zapoznania się z rozmową z naczelnikiem Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej – Panem Zenonem Klimczewskim.

Czemu zdecydowaliście się Państwo na organizację turnieju Plaża Open?

Turnieje piłki plażowej odbywały się w naszym mieście już kilkakrotnie. Z propozycją zorganizowania edycji Plaża Open w Nowym Dworze Mazowieckim zwrócili się do nas organizatorzy turnieju. Nasze miasto jest bardzo przychylnie nastawione do organizacji wszelkich imprez sportowych i z chęcią przystaliśmy na tą propozycję. Rozmowy dotyczące współpracy zaczęły się na początku 2014 roku. Chciałbym dodać, że organizacją imprezy zajmuje się u nas Urząd Miejski, a konkretnie Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Nowy Dwór Mazowiecki to miasto, które jest silnie związane ze sportem. Plaża Open to jedna z kilku imprez sportowych, które zorganizujecie tego lata.

Tak, niebawem po zakończeniu turnieju Plaża Open, a dokładnie 29 lipca odbędzie się wyścig kolarski Dookoła Mazowsza – impreza wpisana do kalendarza OCI. Ponadto, corocznie odbywa się tutaj maraton rowerowy Poland Bike. Co więcej? W tegorocznej edycji Polska Biega – 10 maja – brało udział prawie 1000 osób! Imprezy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, jak i publiczności. Nie mieliśmy więc obaw przed podjęciem działań mających na celu organizację Plaży Open w Nowym Dworze Mazowieckim. Naprawdę czujemy się wyróżnieni, ponieważ tylko kilka miast w Polsce dostąpi tego zaszczytu.

To debiut Nowego Dworu Mazowieckiego w cyklu Plaży Open. Czego oczekujecie Państwo od turnieju?

Spodziewamy się przyjazdu najlepszych zawodniczek i zawodników oraz dużej frekwencji wśród kibiców. Wierzymy, że na trybunach nie zabraknie sympatyków siatkówki oraz mieszkańców miasta i okolic. Ponadto, wiemy że udział w Plaży Open wiąże się z ogólnopolską promocją Nowego Dworu Mazowieckiego w całym kraju, co jest dla nas niezwykle motywującym aspektem. A czego oczekujemy najbardziej? Tutaj postawiłbym na dobrą pogodę!

Turniej rozegrany zostanie przy Hotelu BEST WESTERN Airport Modlin. Czemu wybrali Państwo akurat to miejsce?

Rozgrywki odbędą się w centrum miasta, w pobliżu bardzo ruchliwego punktu. Spodziewamy się tam nie tylko sympatyków sportu, którzy już wielokrotnie udowodnili, że przy tego typu imprezach możemy na nich liczyć, ale również tzw. przechodniów. Miejsce zawodów jest licznie uczęszczane przez klientów pobliskiego centrum handlowego, w okolicznych instytucjach i urzędach pracuje kilkaset osób, drugie tyle jest przez te instytucje odwiedzanych. Mamy więc nadzieję, że przy okazji zainteresujemy zawodami innych ludzi, nie tylko fanów siatkówki. Zaznaczę, że wcześniejsze turnieje plażówki też odbywały się w tym miejscu, więc jest to miejsce przez nas sprawdzone.

Planujecie Państwo inne imprezy sportowe towarzyszące przedsięwzięciu? 

Nie planujemy imprez towarzyszących Plaży Open. Ranga i rozmiar Plaży Open jest na tyle duży, że naszym zdaniem nie potrzeba organizować dodatkowych eventów w tym czasie.

Wygląda więc na to, że nie mamy co się martwić o frekwencję na trybunach.
Sądzę, że nie. Siatkówka cieszy się w naszym mieście dużą popularnością. Mamy drugoligową drużynę halowej piłki siatkowej kobiet z wiernym gronem kibiców. W NOSiRze działają sekcje dziecięce i młodzieżowe tej dyscypliny. Mamy reprezentanta miasta, Bartosza Kujawskiego, który występował w turniejach siatkówki plażowej, więc można stwierdzić, że ta dyscyplina wpisała się w sportowe tradycje naszego miasta. W dotychczasowych imprezach nie narzekaliśmy na frekwencje.

No właśnie! Zarówno Bartek Kujawski, jak i pozostali reprezentanci Nowego Dworu Mazowieckiego grają na Plaży Open. Zapewne liczycie na ich dobry występ.

Będziemy im gorąco kibicować i liczymy że sprawią niespodziankę.

Pozostaje nam tylko zaprosić wszystkich na Plażę Open w Nowym Dworze Mazowieckim, prawda?

Dokładnie, bądźcie z nami w dniach 24 – 27 lipca.

Do zobaczenia!