Marcin Strządała: Zrobimy show w Rybniku!

Dzisiaj w Urzędzie Miasta, w Rybniku odbyła się oficjalna konferencja prasowa przed trzecim tegorocznym turniejem cyklu Plaża Open.

Udział w konferencji prasowej wzięli: Prezydent Rybnika – Pan Adam Fudali, Dyrektor MOSIR – Rafał Tymusz, Marcin Prus (Dyrektor Sportowy Plaża Open) oraz Marcin Strządała – Dyrektor Organizacyjny Plaża Open. Jako pierwszy głos zabrał Pan Prezydent – Zdecydowałem się na współpracę z organizatorami, z kilku powodów. Po pierwsze mamy do zorganizowania takiego turnieju odpowiednią infrastrukturę i kiedy tylko pojawiła się propozycja zorganizowania Plaży Open u nas w Rybniku, to przyjąłem ją z entuzjazmem. Jest to doskonała promocja, po pierwsze samej dyscypliny sportu, a po drugie miasta – mówi Adam Fudali. Pokazywanie sportu w telewizji zdaniem Pana Prezydenta zachęca młodzież do „podniesienia” się z fotela i uprawiania w tym przypadku siatkówki plażowej – Z doświadczenia wiem, że gdy dana dyscyplina sportu pokazywana jest w TV, to od razu młodzież coraz chętniej zaczyna ją uprawiać. A nam chodzi właśnie o to, by wśród młodzieży propagować zdrowy styl życia, i by młodzi rybniczanie byli jeszcze bardziej wysportowani – dodaje Prezydent Rybnika.

My, jako MOSIR staramy się przede wszystkim pomóc organizatorom ze strony technicznej. W przygotowaniach turnieju zaangażowany jest dział organizacji imprez, ale także pracownicy obsługujący kąpielisko czy stadion, i w sumie jest to kilkanaście osób. Od wczoraj współpracujemy z ekipą Plaży Open aby stworzyć odpowiednią infrastrukturę i myślę, że z godziny na godzinę widać efekty naszej pracy – mówi Rafał Tymusz. Jakie oczekiwania wobec organizatorów rybnickiego turnieju ma Pan Dyrektor? To nie pierwszy turniej, który zarówno Marcin Prus, Marcin Strządała jak i cała ekipa zorganizują i dlatego wiem, że o poziom ich pracy i efekt końcowy martwić się nie trzeba dodaje Dyrektor MOSIR Rybnik.

Bardzo dziękuje zarówno Panu Prezydentowi, jak i Panu Dyrektorowi za to, że możemy zorganizować w Rybniku kolejny turniej cyklu. Tym bardziej jest mi miło, że obiekt jest naprawdę piękny i jestem przekonany, że kąpielisko „Ruda”, „sprzeda się” doskonale w telewizji, która pokaże jego wszystkie walory – mówi Marcin Strządała. Celem turnieju w Rybniku jest nie tylko pokazanie wysokiego poziomu sportowego, ale także animacja mieszkańców miasta i okolic – Oprócz pokazania rybniczanom siatkówki plażowej na najwyższym poziomie, chcemy także zrobić coś dla nich, dlatego zorganizowanych zostanie wiele różnych konkursów. Między innymi VyllejBalon, „Dzika bomba” czy zagrywka do celu. Reasumując, mogę powiedzieć, że w Rybniku zrobimy show!– dodaje Marcin Strządała.

O poziom turnieju martwić się nie trzeba. Wezmą w nim udział takie zawodniczki jak, para Aleksandra Baron/Magdalena Szczytowicz, które jeżdżą z Plażą od samego początku, ale także reprezentantka Polski – Magdalena Saad oraz wielu znakomitych zawodników ze zwycięzcami ostatniego turnieju w Cieszynie – Adamem Parcejem/Mateuszem Radojewskim czy zdobywcami drugiego miejsca, parą Lech/Sobczak na czele – mówi Marcin Prus. Do „podniesienia” z piasku będzie pokaźna suma gotówki oraz nagród rzeczowych – Do wygrania w obu turniejach będzie w sumie około 14 tysięcy złotych, na tą kwotę złoży się 12 tys. w gotówce oraz 2 tysiące w formie nagród rzeczowych – podsumowuje Dyrektor Sportowy Plaża Open.

Fot. www.rybnik1.pl