Małgorzata Glinka: Siatkówka plażowa jest niezwykle atrakcyjnym sportem

W sali konferencyjnej miejskiego ratusza odbyła się konferencja prasowa przed turniejem Plaża Open w Zamościu, który odbędzie się w dniach 7-9 lipca na Rynku Wielkim oraz boiskach do siatkówki plażowej przy stadionie miejskim.

Andrzej Wnuk (Prezydent Zamościa): W tamtym roku nie było z nami Pani Małgorzaty Glinki i turniej wyszedł rewelacyjnie, więc w tym roku nie może być gorzej. Jestem niezwykle wdzięczny, że możemy spotkać się w Zamościu, naszym pięknym mieście. Dzięki takim osobistościom czy imprezom jak Plaża Open Zamość staje się miastem siatkówki zarówno w halowym jak i plażowym wydaniu. W weekend otwierałem międzynarodowy turniej siatkówki w zespole szkół numer 5, przyjechali do nas siatkarze z Ukrainy czy Słowacji. Podczas otwarcia jeden z zawodników wspominał, że rok temu podczas turnieju amatorskiego zajął 1 miejsce i wszyscy pytali kiedy odbędzie się tegoroczna edycja tych wspaniałych zawodów. A gdy dodatkowo dowiedzieli się, że ambasadorem będzie Pani Małgorzata Glinka to byli podwójnie zachwyceni. Dla nas wszystkich organizacja drugi rok z rzędu turnieju z cyklu Plaża Open jest wielką frajdą i wprost nie możemy się doczekać czterech fantastycznych dni, które spędzimy razem w Zamościu.

Małgorzata Glinka (Ambasador Plaża Open 2016): Wydaje mi się, że siatkówka plażowa jest niezwykle atrakcyjnym sportem, który przeznaczony jest dosłownie dla każdego. Poza tym niezwykle istotne jest to, że podczas turniejów Plaża Open każdy znajdzie coś dla siebie. Jej rodzinny wydźwięk pozwala poczuć się swobodnie. Organizatorzy oprócz samych zawodników i zawodniczek zadbali także o kibiców, którzy będą mogli wziąć udział w wielu ciekawych i kreatywnych konkursach. Siatkówka plażowa to piękny sport, który wywołuje jedyne w swoim rodzaju emocje. Dla każdego z pięciu miast tegorocznego projektu Plaża Open to doskonała okazja na promocje w całym kraju. Trzymam kciuki za wszystkich i życzę powodzenia. Bycie ambasadorem tak dużego wydarzenia, jakim bez wątpienia jest Plaża Open to z jednej strony spory zaszczyt, z drugiej strony odpowiedzialność. Moja skromna osoba oraz pozostali ambasadorowie muszą godnie reprezentować Plażę Open. Ja staram wywiązywać się z mojej roli najlepiej jak tylko mogę, o Plaży Open mogę mówić tylko i wyłącznie w samych superlatywach i tak właśnie czynie. Poza tym jako ambasador uczestniczę w najważniejszych momentach poszczególnych turniejów, jak rozdanie nagród dla najlepszych par, czy zajęcia z najmłodszymi pasjonatami siatkówki plażowej. Obok zawodników, kibiców czy organizatorów czuje się częścią rodziny Plaży Open.

Marcin Strządała (Dyrektor Generalny Plaża Open): Co wyróżnia siatkówkę plażową na tle innych sportów? Na pewno to, o czym Gosia wspomniała wcześniej, czyli widowiskowość. Zespół składa się z 2 osób i każda z nich musi być dosłownie wszędzie. Akcje na siatce, obrony ale i bloki są jedyne w swoim rodzaju i warto przyjechać do Zamościa, by przekonać się o tym na własne oczy. Jesteśmy szczęśliwi, że w tym roku pulę nagród udało nam się podnieść prawie dwukrotnie. 26 tysięcy złotych w gotówce, 5 tys. w nagrodach rzeczowych razem daje ponad 30 tysięcy złotych przeznaczonych na pulę nagród. Turnieje Plaży Open weszły na kolejny, wyższy poziom. Plaża Open weszła na poziom turniejów z homologacją FIVB (Międzynarodowej Federacji Siatkówki). dzięki temu w naszych zawodach uczestniczyć będą mogli zawodnicy i zawodniczki zza granicy. Przygotowaliśmy także specjalną niespodziankę dla zawodników z Zamościa i okolic, którzy w czwartek tj. w dzień poprzedzający turniej eliminacyjny MP w siatkówce plażowej, będą mogli zagrać w amatorskich mistrzostwach Zamościa. Przygotowaliśmy także występ kabaretu w piątkowy wieczór, specjalna scena i wyjątkowa sceneria pozwolą na wiele dni zapamiętać show przygotowane przez kabaret Łowcy.B. Już teraz bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do Zamościa.

W Zamościu notował Piotr Bąk – Plaża Open.

Zdjęcie: Daniel Czubara – roztocze.net