Andrzej Wnuk: Zamość kocha Plażę Open, a Plaża Open kocha Zamość!

Prezydent Zamościa – Andrzej Wnuk w rozmowie z nami opowiada o kolejnym turnieju Plaża Open, który w przedostatni weekend lipca odbędzie się w przepięknym mieście na Lubelszczyźnie.

Rynek Wielki w Zamościu oraz tereny przy stadionie OSIR, po raz kolejny ugoszczą najlepsze zawodniczki i zawodników siatkówki plażowej. Zamość jest już gotowy na tę imprezę?

Andrzej Wnuk, Prezydent Zamościa: Na zamojskim rynku rozłożone są wszystkie ogródki kawiarniane. Od kwietnia mamy piękną słoneczną pogodę jest to znak ,że nasze miasto czeka na Puchar Polski w siatkówce plażowej.

Od kiedy trwały przygotowania do tegorocznej edycji turnieju?

Rozmowy na temat kolejnej edycji Plaży Open rozpoczęliśmy na początku tego roku. Postanowiliśmy ,że boiska zostaną zlokalizowane w tym samym miejscu. Ustaliliśmy szczegóły techniczne, m.in. odpowiednią granulację piasku. Dodatkowo uzgodniliśmy wraz z organizatorami kolejną atrakcję dla mieszkańców tj. wielofunkcyjne boisko do gry …. w wodzie.

Samo otoczenie stadionu, hotel przy obiekcie ulegają zmianie. Podnosicie standard obiektu, infrastruktury. To początek większych inwestycji?

Na początku wyremontowaliśmy kilka pokoi hotelowych, zmieniła się też recepcja. Zmienia się też otoczenie zamojskiego OSiR u. Jest to początek zmian całego ośrodka. Na ten cel pozyskaliśmy dotacje które wykorzystamy m.in. na remont hali sportowej, bieżni lekkoatletycznej oraz całej infrastruktury ośrodka.

Jak na Plażę Open reagują mieszkańcy miasta i okolic?

„Zamość kocha Plażę Open a Plaża Open kocha Zamość”. I nie muszę nic dodawać

Rok temu show dali kabareciarze z formacji Łowcy.B, kto w tym roku wystąpi w centrum Zamościa?

W tym roku na zamojskim rynku wystąpi jedna z gwiazd polskiej sceny muzycznej .Ale chciałbym żeby była to niespodzianka dla naszych mieszkańców oraz turystów. Zdradzić mogę tylko, że charakterem jest wpisana w klimat Plaży, słońca ,kwiatów i lata…

Można zaryzykować stwierdzenie, że siatkówka plażowa na stałe wpisała się w sportowy/wakacyjny krajobraz miasta?

Zdecydowanie tak. Mamy sporo pytań dotyczących tegorocznego turnieju od wielu fanów piłki siatkowej ale i osób nie związanych ze środowiskiem sportowym. Kiedy odbędzie się kolejna edycja „Grand Prix Polski” pytają. Atmosfera panująca na trybunach i również poza boiskami jest doskonała. Impreza wszystkim się podoba. Patrząc na całą infrastrukturę Plaży Open widać, że formuła gry na piasku na zamojskim rynku wpisała się znakomicie.

Wiosna i lato będą w Zamościu bardzo intensywne, co przygotowaliście dla mieszkańców i turystów?

Przez cały rok w naszym mieście coś się dzieje. Nie ma tygodnia bez imprez miejskich. Koncerty, wystawy, pokazy, spektakle, eventy to tylko niewielki wycinek atrakcji jaki przygotowaliśmy w tym roku. Mogę wymienić tylko kilka większych imprez plenerowych które odbędą się w tym roku w naszym mieście Zaczynamy już maju od „Szturmu Twierdzy Zamość” – Szwedzi będą próbowali zdobyć Twierdzę Zamość. Siedemnasty ”Eurofolk” to międzynarodowe spotkania grup folklorystycznych. „Zamojskie Lato Teatralne” to kontakt widza z teatrami z całej polski. Dla fanów motoryzacji odbędzie się trzecia edycja „Zamość na okrągło”. No i oczywiście nie jedynym sportowym wydarzeniem tego roku jest „Plaża Open”. Hasło „Zamość Twierdza Otwarta” jest prawdziwe. W związku z tym Serdecznie Zapraszamy do naszego pięknego i ciepłego Zamościa.