Agnieszka Wołoszyn: Zwycięstwo w turnieju kosztowało nas wiele sił

Po zakończeniu turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się oficjalna konferencja prasowa, w której udział wzięli najlepsi zawodnicy oraz zawodniczki, organizatorzy oraz przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Na początku konferencji prasowej o trudach turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim wypowiedziała się Agnieszka Wołoszyn – Były to dla nas bardzo męczące zawody, z jednej strony z powodu pogody a z drugiej z powodu naszej postawy. Przez porażkę, poniesioną w sobotę same skomplikowałyśmy sobie ten turniej, musiałyśmy rozegrać więcej spotkań. Jesteśmy zmęczone, ale przy okazji bardzo szczęśliwe – mówi zwyciężczyni turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim. Tegoroczny cykl Plaży Open pokazuje, z jak wyrównaną stawką zawodniczek mamy do czynienia i każda para może wygrać z każdą – dodaje Karolina Suwińska.

O sukcesie turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim wypowiedział się komisarz turnieju Pan Henryk Parzykowski – Mi z punktu widzenia mieszkańca tego miasta trudno jest go ocenić, jednak słuchając opinii osób z zewnątrz, przedstawicieli władz Nowego Dworu Mazowieckiego jestem gotowy stwierdzić, że zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym piąty turniej tegorocznego cyklu Plaża Open wypadł bardzo dobrze – dodaje komisarz zawodów.

Jan Baniak – sędzia główny zawodów w Nowym Dworze Mazowieckim znany jest ze swojej skrupulatności w prowadzeniu biura sędziowskiego. Jaka jest recepta na sprawne działanie ekipy sędziowskiej? – Recepta jest bardzo prosta, muszą być ci sami zawodnicy oraz zawodniczki a także organizatorzy. Nie jest to mój pierwszy turniej z cyklu Plaża Open, i po raz kolejny mogę z całą stanowczością powiedzieć – dobra robota! Jestem przekonany, że poziom zostanie utrzymany i kolejna edycja Plaży okaże się sukcesem – mówi Jan Baniak.

Nasze wyniki w tym sezonie są bardzo dobre, jednak cały czas brakowało nam znaczącego sukcesu, jakim byłoby zwycięstwo w turnieju eliminacyjnym do MP w siatkówce plażowej. Wreszcie się udało i bardzo, ale to bardzo z tego się cieszymy – mówi Bartłomiej Dzikowicz. Za wspomnianym już Bartoszem Dzikowiczem oraz Jędrzejem Brożyniakiem zawsze jeździ oddane grono kibiców – Dziękujemy naszym rodzinom, znajomym za to, że są z nami i podążają za Aluron Team po całej Polsce.

Turniej z cyklu Plaża Open po raz pierwszy został zorganizowany w Nowym Dworze Mazowieckim, jakie wrażenia wyniósł z niego Marcin Strządała? – Praca z ludźmi życzliwymi, chętnymi do współpracy zawsze jest miła i przyjemna. My z naszej strony mogliśmy się odwiędzczyć organizacją turnieju na wysokim poziomie. Chciałbym podziękować również całej ekipie organizatorów, wolontariuszy za wzorową współpracę – mówi główny organizator Plaża Open. Chciałbym serdecznie podziękować Panu Henrykowi Parzykowskiemu, za to, że bardzo ale to bardzo mocno przyczynił się do tego, że Plaża Open zawitała do Nowego Dworu Mazowieckiego. Dziękuje również kibicom, za stworzenie znakomitej atmosfery siatkarskiego święta na trybunach – podsumowuje Marcin Prus.