Polska czołówka zawita do Piły

16 czołowych polskich drużyn siatkarek plażowych zawita na pilskie Płotki. Wielokrotne mistrzynie Świata, Europy oraz Polski będą rywalizować o zwycięstwo w ostatnim turnieju Plaży Open.

Rozstawione z nr. 1 zostały zawodniczki reprezentujące Orlen/Taterek Team Karolina Baran/Jagoda Gruszczyńska. Pierwsza z nich jest medalistką mistrzostw Świata U-19 i U-21 oraz medalistką mistrzostw Europy U-18 i U-20. Równie wysoki osiągnięcia ma na swoim koncie Jagoda Gruszczyńska – złote medale na mistrzostwach Świata  U-21 i mistrzostwach Europy U-18 i U-20.

W Pile nie zabraknie także innych utytułowanych siatkarek. Swoją obecność potwierdziły: Agnieszka Wołoszyn/Karolina Suwińska, Katarzyna Kociołek/Dorota Strąg, Joanna Wiatr/Martyna Wardak oraz Magdalena Szczytowicz/Aleksandra Baron.

Ostatnia “Dzika Karta” w 2014 roku została przyznana drużynie Aleksandra Wróblewska/Natalia Gruszczyńska, które zostały rozstawione w Turnieju Głównym z numerem R5.

Rozstawienie w Turnieju Głównym
R1. Karolina Baran/Jagoda Gruszczyńska
R2. Agnieszka Wołoszyn/Karolina Suwińska
R3. Katarzyna Kociołek/Dorota Strąg
R4. Asia Wiatr/Martyna Wardak
R5. Aleksandra Wróblewska/Natalia Gruszczyńska (Dzika Karta)
R6. Magdalena Szczytowicz/Aleksandra Baron
R7. Aneta Gancarczyk/Izabela Kożon
R8. Aleksandra Zdon/Joanna Karasiewicz

R9. Maria Włoch/Martyna Kłoda
R10. Małgorzata Wawrzyńska/Karolina Dąbkowska
R11. Agnieszka Saganowska/Agata Trybuła
R12. Natalia Latkowska/Angelika Niewińska
R13. Gabriela Choczewska/Marta Kosobucka
R14. Monika Warczygłowa/Aleksandra Kubicka
R15. Anna Urych-Turska/Julia Jurczyk
R16. Joanna Szczepaniak/Agata Kowalska

Drużyny R9-R16 zobowiązane są do obecności w piątek o godzinie 9:15 na terenie Miasteczka Plaży Open. W przypadku większej ilości drużyn (zgłoszenia możliwe również w dniu zawodów) wezmą one udział w eliminacjach.