“Znów zrobiliście megaimprezę” – wypowiedzi po Plaży Open 2018 w Manufakturze

Znamy już zwycięzców Plaży Open 2018 w Manufakturze. Co po turnieju powiedzieli zawodnicy, organizatorzy i przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej?

Martyna Kłoda (zwyciężczyni turnieju żeńskiego): – To był bardzo dobrze zorganizowany turniej. Manufaktura sprzyja dobremu klimatowi i fajnie nam się grało w Łodzi, tym bardziej, że tutaj mieszkam na co dzień.

Jędrzej Brożyniak (zwycięzca turnieju męskiego): – W finale nie ma słabych drużyn. Przed żadnym meczem nie czujemy się faworytami. Jesteśmy przygotowani na ciężkie mecze. Dziś jesteśmy szczęśliwi z wygranej w czwartym finale w eliminacjach do finału mistrzostw Polski.

Andrzej Czerwiński (sędzia główny zawodów): – Łódź jest wyjątkowym miejscem, jeśli chodzi o organizację zawodów siatkówki plażowej. Boiska były fajnie ustawione, a publiczność jest niemal zapewniona. Gratulacje i ogromny szacunek dla zawodniczek i zawodników, bo to był wyjątkowo trudny turniej ze względu na opady deszczu. Na pewno dużo to kosztowało też sędziów i organizatorów.

Sebastian Michalak (komisarz PZPS): – Szacunek dla organizatorów. Po raz kolejny zrobiliście naprawdę megaimprezę. Mam nadzieję, że w przyszłym roku znów spotkamy się w Manufakturze.

Marcin Strządała (dyrektor cyklu Plaża Open): – Mieliśmy parę z Litwy i cieszymy się, że również duety z zagranicy biorą udział w Plaży Open. Nasi goście poradzili sobie znakomicie i wprowadzili świeżość w rozgrywki. Z tego co wiem, będą reprezentantami Litwy na zawody mistrzostw Europy U-22 w Jurmali. Chcieli przyjechać do Białegostoku, ale niestety ten turniej koliduje z mistrzostwami. Fajnie, że na finałach dopisała pogoda. Teraz zapraszamy na piękny rynek w Zamościu. Będzie się działo!

Marcin Prus (dyrektor sportowy cyklu Plaża Open): – Fajnie się składa, że jesteśmy kolejny raz w Manufakturze i już szósty raz możemy tutaj świętować. Dziękuję całej ekipie Plaży Open, wolontariuszom, sędziom, komisarzowi i zawodnikom. Siatkarki i siatkarze doceniają Plażę Open i fajnie, że możemy wspólnie to przeżywać. Przez długi czas brakowało siatkówki plażowej, a przez ten miesiąc możemy się nią nacieszyć. Dziękujemy zagranicznej parze za przybycie i zapraszamy kolejne.