Plaża Open w Zamościu coraz bliżej! Na początek turniej amatorów

Od piątku do niedzieli Plaża Open przeniesie się do Zamościa, gdzie rozegramy kolejny turniej eliminacyjny mistrzostw Polski. Najpierw na piach wybiegną jednak amatorzy, którzy w czwartek będą mogli poczuć się jak profesjonaliści.

Podobne zawody organizowaliśmy w Dąbrowie Górniczej i zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Do turnieju zgłosiło się dużo więcej par, niż wyznaczał limit. Na boiskach można było zobaczyć naprawdę wysoki poziom siatkówki plażowej. Co ciekawe, w czwórce znalazła się para mikstów, co tylko potwierdza, że na południu Polski plażówka jest bardzo popularna i świetnie grają w nią nie tylko mężczyźni, ale również kobiety.

W Zamościu będzie podobnie. We wtorek na liśćie zgłoszeń mieliśmy aż 24 pary. W zawodach zagra pierwszych 16 (mamy kategorię OPEN, bez podziału na płeć), choć w przypadku niestawienia się lub kontuzji, na miejsce takiej drużyny wejdzie kolejna z listy rezerwowej. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę Plaży Open, w której zawodnicy grają w eliminacjach mistrzostw Polski. Przewidziane są również nagrody rzeczowe, m.in. od naszego wieloletniego partnera – firmy Martes Sport.

Początek zawodów o godz. 14.30. Turniej odbędzie się na boiskach na rynku oraz na obiektach OSiR.