Wolimy Dojlidy od Florydy

W tym roku kończymy u jednego z zeszłorocznych debiutantów. Ostatni turniej Plaży Open 2016 odbędzie się na Plaży Miejskiej Dojlidy w Białymstoku.

Pod koniec 2014 r. zakończyliśmy gruntowną modernizację Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy i od tej pory bez najmniejszych kompleksów możemy zapraszać do Białegostoku gości z kraju i zagranicy. Szukaliśmy więc imprez ogólnopolskich, dzięki którym moglibyśmy promować uroki naszego miasta. Zawody w cyklu Plaża Open okazały się strzałem w dziesiątkę – mówi Rafał Gosk, zastępca dyrektora Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Plażówka przypadła do gustu białostoczanom, co potwierdzają organizowane przez nas amatorskie turnieje, na które nie mamy problemu z zebraniem odpowiedniej ilości uczestników. Dla nich Plaża Open to możliwość popatrywania najlepszych.

Zeszłoroczny turniej okazał się dużym sukcesem, a na Plaży Miejskiej w trakcie jego trwania padł rekord frekwencji (przez cały weekend Dojlidy odwiedziło 13336 osób). Bardzo się cieszymy, że nasze starania organizacyjne podczas pierwszej wizyty czołowych polskich par plażowych zostały odebrane pozytywnie przez współorganizatorów. Finałowe zawody w 2016 r. na Dojlidach to dla nas duży zaszczyt, ale jednocześnie olbrzymie wyzwanie, które z radością podejmujemy. Plaża Open to doskonała okazja na promocję obiektu i stolicy województwa – dodaje Rafał Gosk.

Białystok szykuje dla swoich mieszkańców wiele innych atrakcji. Na Dojlidach zaplanowano wiele inicjatyw promujących aktywny i zdrowy tryb życia. Odbędzie się m.in. festyn Bezpieczne Wakacje na Plaży Miejskiej (26.06), finałowe zawody cyklu triathlonowego Elemental Series – ogólnopolska impreza zaplanowana na 21 sierpnia oraz rozgrywki siatkówki plażowej oraz piłki nożnej plażowej w ramach Letniego Grand Prix.  Przebywając w Białymstoku warto odwiedzić Rynek Kościuszki, wybrać szlaki turystyczne, które pomogą w odkryciu historii stolicy województwa czy też parki na Plantach i Zwierzyńcu.

Finałowy turniej Plaży Open odbędzie się w dniach 29-31 lipca na Plaży Miejskiej Dojlidy. Serdecznie zapraszamy wszystkich do Białegostoku, gdzie zaplanowano wiele atrakcji na zakończenie cyklu.