Trzysetowe maratony w fazie grupowej Plaży Open w Łodzi

W czwartek na Plaży Open w Łodzi siatkarki oraz siatkarze plażowi przystąpili do zmagań turnieju głównego. W przeciwieństwie do eliminacji, w fazie grupowej nie brakowało emocjonujących starć, o których losach decydowały tie-breaki. Zespołom nie przeszkodziły nawet burza i deszcz, które chwilowo wstrzymały rywalizację w barażach. 

Drugi dzień zmagań na turnieju Plaża Open w Łodzi stał pod znakiem fazy grupowej oraz baraży o ćwierćfinały, a także trzysetowych starć. Spośród dwunastu ekip damskich oraz dwunastu męskich po cztery wywalczyły bezpośrednio awans do ćwierćfinałów. Wszystko dzięki wygraniu rywalizacji grupowej. Pozostałe drużyny musiały jeszcze wziąć udział w barażach.

W turnieju kobiet najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w grupie A, gdzie każde spotkanie zakończyło się tie-breakiem. Dwa zwycięstwa zapewniły ćwierćfinał parze Michalina Tokarska/Magdalena Szczytowicz. W grupie B również dwie wygrane odniósł duet Michaela Kubíčková/Aneta Kaczmarek i to on awansował bezpośrednio do ćwierćfinału. Nie inaczej było w przypadku drużyny Justyna Łukaszewska/Weronika Antczak, która awansowała do ósemki z grupy C. Zmagania w grupie D wygrała para Agnieszka Adamek/Aleksandra Stadnik.

Rywalizacja barażowa była już bardziej jednostronna niż faza grupowa. Pewne zwycięstwa 2:0 oraz awans do ćwierćfinałów wywalczyły duety Aleksandra Zdon/Izabela Zackiewicz, Olga Klocek/Magdalena Saad, Karolina Kirszenstein/Pola Nowakowska oraz Małgorzata Szajewska-Skuta/Magdalena Rapacz-Matras. Wszystkie wyniki turnieju głównego kobiet znajdują się TUTAJ.

W turnieju mężczyzn w grupie A bez straty seta triumfowała para Tomasz Waligóra/Mateusz Płaneta. Podobna sytuacja miała miejsce w grupie B, z której bezpośredni awans do ćwierćfinału po dwóch wygranych 2:0 wywalczył duet Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak. Zespół Michał Korycki/Stanisław Wawrzyńczyk bez straty seta zwyciężył zmagania w grupie C, natomiast z grupy D awansowali Adam Kącki i Marcel Hendzelewski, którzy również wygrali oba swoje mecze 2:0.

Podobnie jak w rywalizacji kobiet, również w barażach panów obyło się bez tie-breaka. Awans wywalczyły pary Marcin Kapuśniak/Dawid Ogórek, Adrian Sdebel/Bartłomiej Malec, Piotr Groszek/Kamil Warzocha, a także Wiktor Mielczarek/Paweł Pietkiewicz, którzy nie musieli wychodzić na boisko, bowiem ich rywale, Karol Szczepanik i Mikołaj Kaczmarek oddali mecz walkowerem. Wszystkie wyniki turnieju głównego mężczyzn znajdują się TUTAJ.

W piątek odbędą się decydujące starcia finałowe i poznamy medalistów pierwszego turnieju tegorocznej edycji Plaża Open. Siatkarki rozpoczną rywalizację o godzinie 9:30, natomiast siatkarze przystąpią do zmagań o godzinie 11:30.

Zespoły może nie są z samej czołówki polskiej siatkówki plażowej, aczkolwiek dzisiejsze w większości trzysetowe spotkania pokazała, że rywalizacja jest bardzo wyrównana i nie ma słabych zespołów, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Bardzo fajnie się to ogląda. Myślę, że piątkowe finały również będą stały na wysokim poziomie – podsumował Andrzej Czerwiński, sędzia główny turnieju Plaża Open w Łodzi.

Piątkowe zmagania od godziny 16:30 będą transmitowane w TVP Sport. Transmisja obejmie mecz o brąz mężczyzn oraz oba starcia finałowe.

Sponsorem strategicznym Plaży Open 2022 jest PKN Orlen.