Plaża Open w Łodzi wystartowała

Pierwszą odsłonę tegorocznej edycji Plaża Open można uznać za otwartą. 15 czerwca blisko 50 drużyn rozpoczęło zmagania przy łódzkiej Manufakturze, a na boiskach nie brakowało dobrej gry i słońca. Siatkarki oraz siatkarze plażowi zaczęli od eliminacji, z których cztery pary damskie i cztery pary męskie awansowały do turnieju głównego. Dołączyły one do rozstawionych już wcześniej dwójek.

Siatkarki oraz siatkarze plażowi rozpoczęli już zmagania na słonecznych boiskach łódzkiej Manufaktury w samo południe. Duety damskie były podzielone na trzy grupy, natomiast panowie grali systemem pucharowym.

Wśród par rywalizujących pierwszego dnia rozgrywek znalazła się między innymi drużyna z Ukrainy – bracia Tymofii oraz Stas Onufreiczukowie. Mimo że nie awansowali oni do turnieju głównego, mogą opuścić Łódź z podniesionymi głowami, bowiem ich ostatni mecz z Wiktorem Mielczarkiem oraz Pawłem Pietkiewiczem był jednym z najbardziej zaciętych spotkań pierwszego dnia rywalizacji. Duet Mielczarek/Pietkiewicz wygrał co prawda 2:0, jednak o wyniku obu setów decydowała gra na przewagi.

Para Mielczarek/Pietkiewicz to jedyna drużyna męska, która awansowała do turnieju głównego bez straty seta, jednak jest to też jedyny duet, który rozegrał tylko jedno spotkanie, bowiem z powodu kontuzji drużyna Wojciech Nowak/Bartosz Roguz wycofała się z turnieju. Mielczarek i Pietkiewicz awansowali tym samym bezpośrednio do II rundy. Spośród pań wynikami bez straty seta mogą się pochwalić Martyna Kłoda oraz Justyna Tylutki, które były faworytkami tych eliminacji.

Pierwszy dzień rywalizacji przebiegł głównie pod znakiem dwusetowych starć. Jedynie dwa spotkania kobiet zakończyły się tie-breakiem, wśród meczów panów rozegrano trzy tie-breaki. Spośród wszystkich par biorących udział w eliminacjach wyłoniono cztery damskie oraz cztery męskie, które dołączą do szesnastu już rozstawionych ekip w turnieju głównym.

W czwartek turniej główny mężczyzn wystartuje o godzinie 9:00, kobiety swoje zmagania rozpoczną o godzinie 9:50. Po całodniowej rywalizacji w obu rozgrywkach poznamy pary, które awansują do ćwierćfinałów. Te rozegrane zostaną w piątek.