To już półmetek Plaży Open 2014!

Właśnie trwa czwarty tegoroczny turniej z cyklu Plaża Open. Najlepsi siatkarze i siatkarki plażowe walczą tym razem w łódzkiej Manufakturze.

Jesteśmy więc za półmetkiem tegorocznego plażowego sezonu z Plażą Open. Przed nami już tylko turnieje w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Pile. Spójrzmy wstecz i zobaczmy jak przebiegła pierwsza połowa sezonu.

Inauguracyjny turniej odbył się w Kętach i przyciągnął do tego zaprzyjaźnionego z Plażą Open miejsca czołówkę polskich zawodników. Zresztą nie tylko tam. Warto podkreślić, że wszystkie tegoroczne turnieje Plaży Open są znakomicie obsadzone. Po całej Polsce za turniejami jeżdżą najlepsi z najlepszych. Możemy oglądać jedne z bardziej utytułowanych par plażowych w Polsce, min. byłych mistrzów świata do lat 23 – Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora oraz obecnych mistrzów świata U23 – Macieja Rudola i Macieja Kosiaka. Ponadto, na plaży występują przedstawiciele siatkówki halowej – Wojciech Włodarczyk, który jest obecnym mistrzem Polski z PGE Skrą Bełchatów, Dominik Witczak – zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, czy  Marcin Nowak – siatkarz AZS Politechniki Warszawskiej. Na brak emocji nie możemy więc narzekać!

Czy widać jakąś znaczącą różnicę pomiędzy edycją z roku poprzedniego? Niemal natychmiast rzuca się w oczy rosnąca medialność projektu. Współpraca z TVP Sport oraz Przeglądem Sportowym znacznie podniosła prestiż i usprawniła pracę pod względem promocyjnym. Mecze finałowe kobiet i mężczyzn transmitowane są „na żywo” przez TVP Sport. Na każdym turnieju pojawiają się te same osoby reprezentujące Telewizję Polską, które wspólnie z organizatorami tworzą transmisję “na żywo”. Telewizja TVP Sport bardzo mocno przyczynia się do popularyzacji Plaży Open i siatkówki plażowej w Polsce.

Budujące są opinie osób odwiedzających turnieje, które postrzegają je jako coś jeszcze lepszego i bardziej innowacyjnego. A przede wszystkim jako cykl, który „pcha” do przodu siatkówkę plażową. Pojawiają się kwestie promocji szeroko pojętej, mającej na celu promocję miasta Łodzi jako gospodarza FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014, propagowanie aktywności fizycznej i dotarcie poprzez sport do dzieci. Pierwszy raz w tym roku odbyły się oficjalne warsztaty dla najmłodszych z Grzegorzem Fijałkiem  pod nazwą  „Grzegorz Fijałek Camp”.

Plaża Open to również mnóstwo atrakcji dla kibiców. Sponsorzy i partnerzy projektu zapewniają kibicom szereg nagród, które można wygrać w przeprowadzanych konkursach. Jedną ze stałych atrakcji na każdym turnieju jest Mecz Gwiazd, w którym biorą udział specjalnie zaproszeni goście. Wśród nich mieliśmy okazję oglądać między innymi: Sebastiana Świderskiego, Dominika Witczaka, Pawła Ruska, Wojciecha Włodarczyka, Marcina Nowaka, Magdalenę Szczytowicz czy wreszcie najlepszą polską parę plażową w naszym kraju – duet Grzegorz Fijałek / Mariusz Prudel!

Dyrektor Organizacyjny Plaży Open, Marcin Strządała podkreśla pracę grupy organizatorów pracujących nad jak najlepszym przygotowaniem zawodów – Praca wykonywana przez ekipę, choć nikt tego nie widzi, jest bardzo ciężka i wymaga wielu poświęceń. Jestem usatysfakcjonowany atmosferą panującą w zespole i cieszę się, że na przestrzeni lat wykrystalizowała się grupa prawdziwych zapaleńców doskonale znających swoje zadania i wykonujących swoją pracę naprawdę dobrze! Fakt, że turnieje tak wyglądają to przede wszystkim ich zasługa.