Sobotnie rozstrzygnięcia w Manufakturze

Minął kolejny dzień pełen siatkarskich emocji z Plażą Open. Wyłoniliśmy najlepsze pary walczące w gorącym słońcu na terenie łódzkiej Manufaktury.

Mężczyźni rozpoczęli dziś rywalizację w turnieju głównym. W ciągu całego dnia zmagań rozegrane zostały 24 mecze. Ostatnimi spotkaniami turnieju głównego mężczyzn były dziś starcia ćwierćfinałowe. W pierwszej ¼ finału para Kujawiak/Rudol pokonała parę Lech/Sobczak  2:1 (22:20, 15:21, 15:12). Zwycięzcą drugiego ćwierćfinału okazała się para Brożyniak/Dzikowicz, która pokonała Witczaka/Wojtasika 2:1 (21:16, 17:21, 15:12). Już jutro, panowie zaczynają swoje zmagania o godzinie 9:00. Pierwsi na piasku pojawią się zawodnicy walczący o awans do półfinału. Zwycięzca pojedynku Parcej/Radojewski –  Lech/Sobczak zagra w ½ z Brożyniakiem/Dzikowiczem. Natomiast siatkarze, którzy okażą się lepsi podczas meczu Lewicki/Kiernoz – Witczak/Wojtasik powalczy w półfinale z Kacprem Kujawiakiem i Maciejem Rudolem.

Dla kobiet sobota była już drugim dniem rywalizacji w turnieju głównym i zakończyła się meczami półfinałowymi. W niedzielę natomiast  rozegrane zostaną najważniejsze spotkania – mecz o 3. miejsce oraz finał. W walce o najniższy stopień podium zobaczymy pary Szczytowicz/Baron oraz Wołoszyn/Suwińska. Zaś finał będzie powtórką sprzed tygodnia! Ponownie w najważniejszym meczu turnieju powalczą ze sobą Katarzyna Kociołek/Jagoda Gruszczyńska oraz Martyna Wardak/Joanna Wiatr. Tydzień temu lepsze okazały się Martyna i Asia. Kto wie, może ich młodsze koleżanki postanowią się zrewanżować za porażkę?

Przypominamy, że jutrzejsza transmisja w TVP Sport rozpoczyna się o godzinie 14:15. Tych, którzy nie mogą być z nami w Manufakturze, serdecznie zapraszamy przed telewizory!

Program dnia:

9:00 – I ćwierćfinał mężczyzn

9:00 – II ćwierćfinał mężczyzn

10:00 – półfinał mężczyzn

10:00 – półfinał mężczyzn

12:00 – 3. miejsce kobiet

12:00 – 3. miejsce mężczyzn

14:15 – finał kobiet

15:30 – finał mężczyzn