Szczęśliwa niedziela na plaży Copacabana

Pierwszy w tym roku turniej z cyklu Grand Slam to wielki sukces polskiej siatkówki plażowej, a przede wszystkim Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora. Zwyciężyli oni na plaży Copacabana swoje pierwsze zawody tej rangi w karierze.

Para, którą mogliśmy oglądać na boiskach Plaży Open 2014 w Cieszynie, świetnie radziła sobie od początku turnieju, a w trudnym finale przeciwko brazylijskiej parze zaprezentowała się bardzo  i mimo drobnych problemów w drugim secie, zawodnicy odrobili straty i ostatecznie wygrali 2:0. Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem w półfinałowym pojedynku pokonali drugą polską parę – Mariusza Prudla i Grzegorza Fijałka, którzy ostatecznie zakończyli turniej na czwartym miejscu.

Swój największy sukces w Brazylii odniosły również Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Panie w finałowym pojedynku uległy amerykańskiemu duetowi i zakończyły zmagania ze srebrnymi medalami.

Takie występy polskich par na turnieju rangi Grand Slam to fantastyczny prognostyk przed Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w tym roku właśnie w Rio. Czy w sierpniu będzie ono dla polskiej siatkówki plażowej tak samo szczęśliwe?