Słońce, plaża, sport, zabawa, czyli Młoda Plaża Open 2014!

Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku w naszym programie nie zabraknie Młodej Plaży Open.

Adepci siatkówki plażowej będą rywalizować w trzech miastach: Kętach, Cieszynie oraz Bielsku-Białej. Młodzi sportowcy zagrają tuż przed turniejem inaugurującym tegoroczny cykl Plaża Open w Kętach, podobnie przed turniejem Mistrzostw Polski w Cieszynie oraz w Bielsku-Białej na zakończenie wakacji.

Terminy projektu „Młoda Plaża Open”:

28-29.05 Kęty, Obiekty sportowe OSiR
02-03.07Cieszyn, SportPark „Pod Wałką”/Rynek
16-17.08 Bielsko-Biała, Kąpielisko Start
Młoda Plaża Open to turnieje siatkówki plażowej dla dzieci i młodzieży. Udział mogą wziąć w niej zarówno chłopcy jak i dziewczyny, którzy nie ukończyli jeszcze 18 roku życia. Prócz zwycięzców, nagrodzeni zostaną również najmłodsi uczestnicy turnieju. Mecze rozgrywane będą systemem brazylijskim, czyli „do dwóch przegranych”. Tegoroczny projekt zakłada nie tylko rozgrywki sportowe, ale także organizację warsztatów piłki siatkowej, w których najmłodsi będą mogli zdobywać umiejętności z zakresu siatkówki. W latach ubiegłych, warsztaty prowadzili min. Marcin Prus, Grzegorz Fijałek, Małgorzata Niemczyk, Agata Sawicka. Chcemy, aby i w tym roku, namłodsi mieli okazję potrenować pod okiem mistrzów! Przygotowane zostaną również konkursy i zabawy w strefie animacji, które z pewnością przyciągną najmłodszych mieszkańców.

Pierwszy turniej obędzie się podczas inauguracji sezonu w Kętach. Warto więc podkreślić fakt, że Sponsorem Głównym wydarzenia jest Grupa Kęty, a turniej w Cieszynie jest współfinansowany  ze środków Starostwa Powiatowego. Organizatorem projektu Młoda Plaża Open jest zaś Stowarzyszenie Animacji, Kultury i Sportu Anima Pro Activ. Prezes Stowarzyszenia, Katarzyna Wiśniowska skomentowała rozgrywki młodych sportowców – Projekt ten popularyzuje siatkówkę plażową wśród młodej społeczności, ucząc jednocześnie współzawodnictwa, integracji, a także promując pozytywne postawy z poszanowaniem zasad fair play.  Dzięki amatorskiemu wymiarowi współzawodnictwa możemy skupić się na propagowaniu zdrowego stylu życia i upowszechnianiu spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu wśród szerokiej grupy młodych odbiorców.

Jeśli więc nie ukończyłeś 18 roku życia a lubisz grać w siatkówkę, przyjdź na Młodą Plażę Open 2014 i spróbuj swoich sił. Udział w rozgrywkach może wziąć każda osoba niepełnoletnia, jak mówi Kasia Wiśniowska Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, bez względu na predyspozycje oraz umiejętności do udziału w rozgrywkach. „Młoda Plaża Open” jest alternatywą dla dzieci i młodzieży, mieszkańców i turystów na spędzanie wolnego czasu, a dodatkowo powoduje zainteresowanie sportem wśród młodych ludzi, z których w przyszłości mogą wyrosnąć następcy dzisiejszych Mistrzów.

Partner Główny Młodej Plaży Open

Młoda Plaża Open w Cieszynie dofinansowana przez:

powiat-cieszynski-logo-200