Siatkarskie grzmoty na kołobrzeskiej plaży!

Uczestnicy Igrzysk Olimpijskich, medaliści turniejów cyklu World Tour, reprezentantki i reprezentanci Polski oraz krajowa czołówka. Tak silnie obsadzonego turnieju Plaża Open nie miała chyba nigdy w historii.

Do rywalizacji w turnieju głównym stanęli reprezentanci Polski z Piotrem Kantorem/Bartoszem Łosiakiem, Maciejem Rudolem, Michałem Brylem na czele. W Kołobrzegu zagrały także najlepsze polskie pary, zresztą już w pierwszym meczu jeden z najlepszych, najbardziej wyrównanych spotkań rozegrali Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak oraz włoski duet Mauro Sacripanti/Manuel Alfieri. Kapitalne obrony, nieszablonowe ataki czy zacięte wymiany były prawdziwą ozdobą pierwszego dnia zawodów. W roli faworyta turnieju w stu procentach skutecznie wywiązują się jak do tej pory Bartosz Łosiak/Piotr Kantor, który bardzo wyraźnie odprawili z kwitkiem trzy silne duety – Kruk/Rudol, Andrys/Andrys oraz Kądzioła/Ociepski, którzy z powodu urazu Marcina Ociepskiego nie wyszli na mecz z Kantorem/Łosiakiem. Za sporą niespodziankę można uznać fakt zajęcia przez parę Roman Andrys/Adam Andrys miejsca 9-12. Po porażce z parą Kantor/Łosiak, w kolejnej rundzie tym razem po prawej stronie drabinki niespodziewanie ulegli parze Prus/Brandt odpadając we wczesnej fazie turnieju z kołobrzeskich zawodów.

Z kolei w zmaganiach kobiet bez porażki, do półfinałów z lewej strony drabinki awansowały Aleksandra Gromadowska/Marta Łodej oraz Jagoda Gruszczyńska/Dorota Strąg. Już w drugim meczu turnieju „wpadły” na siebie Jagoda Gruszczyńska/Dorota Strąg oraz Monika Brzostek/Agata Ceynowa. Po wyrównanym meczu 21:19; 21:19 dla pary Strąg/Gruszczyńska, na prawą stronę drabinki spadła Monika Brzostek. Olimpijka z Rio de Janeiro, w kolejnych rundach razem z Agatą Ceynową bez problemów poradziły sobie z parami Antczak/Kozłowska oraz Jakuć/Makaruk. Jutro po prawej stronie drabinki Brzostek/Ceynowa zmierzą się z Michaliną Tokarską i Magdaleną Szczytowicz. – Turnieje nadmorskie są dla mnie szczególne. Przede wszystkim ze względu na jedyny w swoim rodzaju klimat, niesamowity urok, szum fal, śpiew ptaków i możliwość gry tuż przy samym morzu. Robimy to, co kochamy i najważniejsze dla nas jest to, że cały czas chce nam się grać, i sprawia nam to ogromną frajdę. A wyniki? To już sprawa drugorzędna, choć oczywiście zawsze lepiej jest cieszyć się ze zwycięstwa, niż martwić porażką – podsumowała Magdalena Szczytowicz.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż sponsorem strategicznym Plaży Open 2020 jest firma PKN ORLEN, dzięki której tegoroczny cykl odbędzie się w czterech miastach. Ósmy rok z rzędu transmisję na żywo z decydujących meczów przeprowadzi TVP Sport. W Kołobrzegu będzie to mecz o trzecie miejsce kobiet, a także mecze finałowe kobiet i mężczyzn. Organizatorem turnieju jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski, a także BDB Event. Patronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Kołobrzeg, Pani Anna Mieczkowska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Cykl Plaży Open patronatem honorowym objęło także Ministerstwo Sportu. Partnerem Głównym Plaży Open został Martes Sport, partnerem – Wawel. Oficjalną wodą turnieju jest Jurajska – oficjalna woda Polskiej Siatkówki.

Plan gier na 2 sierpnia:

9:00 ĆWIERĆFINAŁY K, M (na czterech boiskach)
10:00 PÓŁFINAŁY M (na dwóch boiskach)
11:00 PÓŁFINAŁY K (2 boiska)
12:00 MECZ O III MIEJSCE M
13:00 MECZ O III MIEJSCE K (transmisja TVP Sport)
14:00 FINAŁ KOBIET (transmisja TVP Sport)
15:00 FINAŁ MĘŻCZYZN (transmisja TVP Sport)

Fot.Michał Walusza