Sebastian Świderski na Plaży Open!

Już tyko 5 dni dzieli nas od oficjalnego rozpoczęcia sezonu plażowego! Do 29 maja, dni odliczają już organizatorzy, zawodnicy, ale także goście zaproszeni na Plażę Open 2014.  

Jednym z nich jest Sebastian Świderski, który pojawi się na plaży pierwszego dnia turnieju w Kętach. Przypominamy, że w najbliższy czwartek na piasku pojawią się młodzi siatkarze i siatkarki, którzy powalczą w turnieju Młodej Plaży Open. I to właśnie dla nich naszą plażę odwiedzi trener ZAKSY, który wręczy nagrody dla najbardziej wartościowych zawodników i zawodniczek rozgrywek.

Z pewnością, nikomu nie trzeba przedstawiać sylwetki Sebastiana, ale przypomnijmy sobie najważniejsze momenty jego bogatej kariery siatkarskiej.

Kibice znają go przede wszystkim z gry w drużynie narodowej, w której występował 15 lat (1996-2011) i ma na swoim koncie 322 występy w barwach narodowych. Jego największe sukcesy w reprezentacji seniorskiej to Wicemistrzostwo Świata (Japonia, 2006) oraz dwukrotnie 5. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich (Ateny, 2004) oraz (Pekin,2008). Jako junior, zdobył dwa złote medale. Jeden na Mistrzostwach Europy Juniorów w 1996 roku, drugi na Mistrzostwach Świata Juniorów rok później. Kilka sezonów spędził w lidze włoskiej, w której występował w drużynie Perugii Volley oraz Lube Banca Maceraty. Jest wielokrotnym zdobywcą Pucharu Polski i Pucharu Włoch, Mistrzem Polski i Wicemistrzem Włoch oraz dwukrotnie zagrał w Final Four Ligi Mistrzów zajmując 3 i 4 miejsce w tych rozgrywkach.

Karierę sportową zakończył 12 marca 2012 roku, po rozwiązaniu kontraktu z drużyną z Kędzierzyna-Koźla. Szybko po tym pojawiła się informacja o tym, że spróbuje swoich sił jako szkoleniowiec. Jeden sezon w roli szkoleniowa spędził więc w Farcie Kielce. Po roku zaś wrócił do ZAKSY, którą prowadzi do tej pory.

Jeśli chcielibyście spotkać się z jednym z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy, zapraszamy na Plażę Open do Kęt 29 maja.

Będą emocje, będzie się grało!

 

fot. Edyta Wicińska, Liga Światowa 2011