Rzym chciał Igrzysk, Nowy Dwór Mazowiecki chce Plaży!

Rozgrywki w Nowym Dworze rozpoczęte! Piątek był pierwszym dniem piątego turnieju tegorocznego cyklu Plaża Open. Od samego początku zmagań, co ważne dopisali kibice!

W turnieju kobiet wystąpiło aż 6 par zgłoszonych pod nazwą NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki stanowiły : Joanna Karasiewicz / Aleksandra Zdon; Karolina Dąbkowska /Małgorzata Wawrzyńska; Natalia Gruszczyńska / Aleksandra Wróblewska; Aleksandra Zmitrowicz / Małgorzata Kwiecień; Dominika Balcerowicz / Aleksandra Balcerowicz; Aleksandra Świątkowska / Paulina Bartołowicz. Do ćwierćfinałów turnieju żeńskiego awansowała para Szczytowicz/ Baron, które zmierza się z duetem Saad/Tokarska, z kolei w drugim czekającym nas jutro starciu 1/4 finału zagrają belgijska para Sobolska/Gieleń oraz Wołoszyn/Suwińska, które dzięki wolnemu losowi rozegrały dzisiaj tylko jedno spotkanie.

W turnieju męskim w piątek rozegrano eliminacje, które wyłoniły osiem najlepszych par. bardzo ciekawym, trzysetowym starciem okazało się starcie obiecującej pary Korycki/Jetki z duetem Szewczyk/Tkaczuk. Pierwszy set pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść Korycki/Jetke jednak w kolejnych dwóch setach znakomitą siatkówkę plażową pokazali Szewczyk/Tkaczuk, którzy awansowali tym samym do turnieju głównego, który rozpoczyna się już jutro. Oto lista par, które awansowały do 8. czekających na nich duetów:

Piwowarczyk/Słonina
Smoliński/Linka
Kozłowski/Mańkowski
Kobierecki/Kłaczek
Lewicki/Maziarek
Felisiak/Biernat
Szewczyk/Tkaczuk
Sdebel/Ogórek

Również w turnieju męskim wystąpiły dzisiaj pary z Nowego Dworu Mazowieckiego: Aleksander i Andrzej Mamełka a także Cezary Tulin, który z konieczności zagrał z Belgiem Vimem Degreve (jego partner na jednym z ostatnich treningów przed zawodami doznał kontuzji). Niestety polsko-belgijskiej nie udało się awansować do turnieju głównego. Natomiast kibice z Nowego Dworu zobaczą jutro swoich ulubieńców, czyli Bartosza Kujawskiego oraz Pawła Kaczorowskiego.

Warto dodać, że jutrzejsze spotkania turnieju męskiego odbędą się przed hotelem Best Western Airport Modlin, z kolei kobiety swoje mecze rozegrają na boiskach zlokalizowanych przy stadionie w Nowym Dworze Mazowieckim.