Bartosz Kujawski: Turniej w Nowym Dworze Mazowieckim jest dla mnie szczególny

Dzisiaj w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się oficjalna konferencja przed piątym turniejem tegorocznego cyklu. Jednym z bohaterów spotkania z mediami był Bartosz Kujawski – zawodnik pochodzący z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Nowy Dwór Mazowiecki jest miastem, dla którego sport jest bardzo ważnym elementem życia mieszkańców – Oprócz rozgrywek Plaży Open w naszym mieście odbywają się także dwa maratony kolarskie, jeden wiosną drugi natomiast jesienią. Już od wtorku zaczynamy międzynarodowy – 57 wyścig dookoła Mazowsza, dzieje się wiele i mogę zapewnić, że wiele jeśli chodzi o sport będę działo się w Nowym Dworze Mazowieckim. Władze miasta z Panem Burmistrzem na czele są przychylnie nastawione do imprez kulturalnych, ale także sportowych co doskonale widać. Jesteśmy dumni z tego, że Panowie zwrócili się do nas z propozycją organizacji jednego z turniejów Plaża Open – mówi Zenon Klimczewski – Naczelnik Wydziału Promocji i Informacji Społecznej. Mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego kochają siatkówkę co pokazują zarówno podczas meczów siatkówki halowej, jak i poprzednich turniejów „beachvolleyballa” – Na pewno nie będziemy wstydzić się z powodu frekwencji, mając na uwadze między innymi to, co działo się w poprzednich latach kiedy fani siatkówki dopisali na turniejach niższej rangi – dodaje Zenon Klimczewski.

Na początek muszę podkreślić rolę miasta, Starosta Powiatowego oraz władz Hotelu Best Western Airport Modlin, przed którym zostanie zorganizowany ten turniej. Zresztą to właśnie Best Western był prekursorem tego turnieju, podejmując się organizacji zawodów cztery lata temu. Do Nowego Dworu warto przyjeżdżać, warto organizować tutaj turnieje siatkówki plażowej. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy pomogli i nadal pomagają aby wszystko wyglądało i było perfekcyjne– mówi Henryk Parzykowski komisarz z ramienia PZPS.

Dziką kartę w turnieju męskim otrzymał pochodzący z Nowego Dworu Mazowieckiego Bartosz Kujawski, który gra w parze z występującym w ostatnim sezonie w AZS Politechnice Warszawskiej Pawłem Kaczorowskim. Czy turniej będzie dla Bartosza szczególny? – W tym roku byliśmy z Pawłem na każdym spośród turniejów cyklu, jednak zawody w Nowym Dworze Mazowieckim będzie dla mnie szczególny. Wreszcie zagram u siebie w domu, jednak poza mną i Pawłem zagra wielu, bardzo dobrych zawodników, którzy gwarantują kibicom niezapomniane wrażenia – mówi Bartosz Kujawski. Jaki cel na turniej w Nowym Dworze Mazowieckim ma para Kujawski/Kaczorowski? – W tym roku zajmowaliśmy z Pawłem różne miejsca, raz lepsze a raz gorsze. Gra w niedzielę podczas ostatniego dnia turnieju, od fazy ćwierćfinałowej byłaby dla mniej spełnieniem marzeń – dodaje zdobywca dzikiej karty.

Nowy Dwór Mazowiecki jest jednym z dwóch tegorocznych miast, które debiutuje w cyklu Plaża Open, co przekonało organizatorów do przeprowadzenia kolejnego turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim? – Przekonała nas otwartość, gościnność oraz chęć współpracy wszystkie aspekty, o których wspomniałem są kluczem do realizacji turnieju w każdym z miast. Jest to jak wiemy nowe miejsce na mapie cyklu, i dlatego chcemy stanąć na wysokości zadania i pokazać, że projekt ten jest ciekawy, godny uwagi – mówi Marcin StrządałaDyrektor Organizacyjny Plaża Open. Oprócz rozgrywek sportowych na kibiców czeka wiele atrakcji – Dla kibiców przygotowaliśmy wiele atrakcji, animacji i konkursów, w których do wygrania będzie wiele atrakcyjnych nagród. Na wszystkich poprzednich turniejach tegorocznej edycji udało nam się zgromadzić komplet publiczności i jestem przekonany, że tak samo będzie w Nowym Dworze Mazowieckim – dodaje Marcin Strządała.

Turniej w Nowym Dworze Mazowieckim jest dla mnie miejscem szczególnym z kilku powodów, między innymi dlatego, że z Panem Henrykiem Parzykowski znamy się wiele lat, a cała znajomość rozpoczęła się oczywiście podczas meczu reprezentacji Polski. Nie martwiłbym się o poziom sporty ponieważ w Nowym Dworze Mazowieckim zagra silna reprezentacja tego miasta, ale także takie pary jak Dzikowicz/Brożyniak, Lech/Włodarczyk czy Marcin Nowak – środkowy 4YouAirlines Politechniki Warszawskiej – podsumowuje Marcin Prus.