Rusza Plaża Open TV!

Z roku na rok, Plaża Open stara się rozwijać i wprowadzać kolejne udogodnienia dla kibiców, zawodników oraz wszystkich tych, którzy kochają siatkówkę plażową. W tym roku, jest to Plaża Open TV! 

Zapraszamy do lektury rozmowy z Filipem Kiszło, kierownikiem Plaża Open TV:

Plaża Open z roku na rok, stara się przygotować dla kibiców, zawodników coś nowego. W tym roku będzie to Plaża Open Tv, opowiedz proszę w kilku zdaniach o tym projekcie.

W tym roku będzie to już dziewiąta edycja cyklu Plaża Open. Przez te wszystkie lata organizowania turniejów zauważyliśmy, że siatkówka plażowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko kibiców będących osobiście na trybunach, ale również tych, którzy z różnych powodów nie mogą być z nami. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy Plaża OPEN TV, aby mogli wiedzieć na bieżąco, co dzieje się w danym momencie trwania naszych zawodów. Bardzo wielu kibiców czeka na wyniki poszczególnych meczów, a ze względu na ogrom pracy nie byliśmy w stanie tak szybko je publikować, jakby oczekiwali od nas tego fani siatkówki plażowej. W związku z tym, w tym roku chcemy wprowadzić nowość podczas naszych turniejów, którą jest Plaża Open TV oraz system „livescore”. Na specjalnym kanale na YouTubie będzie można cały dzień na żywo oglądać mecze, pomeczowe wywiady z zawodnikami, konkursy w strefie animacji oraz rozmowy z gośćmi, w specjalnie przygotowanym Plażowym Studio. Podczas meczów wynik będzie aktualizowany na żywo, a ponadto, na naszej stronie internetowej będą na bieżąco aktualizowane wyniki ze wszystkich naszych boisk.

Jak duże jest to przedsięwzięcie logistyczne?

W tej projekt musi być zaangażowanych jednocześnie minimum 7 osób. Po jednej osobie na każde boisko. Każda z nich będzie odpowiedzialna za aktualizację wyniku na żywo za pomocą tabletu oraz jedna osoba w tzw. “realizatorce”, która będzie odpowiedzialna za wszelkie pojawiające się grafiki, koordynacje systemu livescore oraz przychwytywanie obrazu z kamer. Dodatkowo nasi dziennikarze oraz eksperci będą rozmawiać z zaproszonymi gośćmi zarówno w studiu, jak i na boiskach.

Jaki sprzęt jest niezbędny do realizacji Plaża Open TV?

Plaża Open TV jest to zbiór kilkudziesięciu współpracujących ze sobą elementów, nie sposób wymienić wszystkie. Jeśli chodzi o najważniejsze, to są nimi: specjalnie zbudowany pod zamówienie komputer, stanowiący serce całego podłączenia, 2 laptopy, 5 kamer, 8 mikrofonów, cyfrowy mikser audio, 5 tabletów, 4 monitory LCD, kontroler MIDI, odsłuchy douszne, krótkofalówki, wszelkiego rodzaju przejściówki i konwertery oraz setki metrów przewodów! Na Plażę Open TV składa się również specjalnie napisany dla nas system livescore, który umożliwia obserwację na żywo na naszej stronie internetowej wyniku z 4 boisk, oraz zamieszczenie aktualnego wyniku w transmisji live.

Ogrom niezbędnego sprzętu może zrobić wrażenie. Zapewne spędziłeś wiele czasu, by wybrać właściwy zestaw?

Najpierw trzeba było zaznajomić się z całością tematu oraz dowiedzieć się, jaki sprzęt dokładnie będzie potrzebny. Nad tym spędziłem chyba najwięcej czasu. Były to dziesiątki godzin spędzone na przeglądaniu wszelkiego rodzaju branżowych stron internetowych oraz kilkanaście godzin spędzonych na rozmowie z osobami, które w pewien sposób mogły służyć radą i pomocą w tej kwestii. Następnie na całość sprzętu trzeba było znaleźć najlepsze oferty oraz dokonać zamówień, co zajęło kolejne dni. Szczególnie chciałbym w tym miejscu podziękować Piotrkowi Niciporukowi, z którym niejednokrotnie rozmawiałem, na temat różnych rozwiązań technicznych i zawsze ochoczo odpowiadał na moje pytania, oraz Adrianowi Markiewiczowi, który również bezinteresownie służył pomocą w kwestiach informatycznych.

Jednym z redaktorów, osób przeprowadzających wywiady będzie Bartosz Gajda. Czego ty spodziewasz się po nim?

Z Bartkiem znamy się już jakiś czas, współpracowaliśmy ze sobą nie tylko podczas naszych turniejów Plaża Open ale również podczas innych projektów. Wiem co będzie na pewno. Będzie śmiesznie. Bartek potrafi w mgnieniu oka dostosować się do sytuacji i poprowadzić tak rozmowę, żeby oglądający się nie nudził. Już nie mogę się doczekać pierwszych wejść na antenę z Bartkiem w roli głównej.

Jakie są twoje cele, marzenia związane z Plażą Open TV?

Chciałbym, żeby dzięki temu ludzie byli bliżej turnieju, żeby mogli poczuć się, że są razem z nami w naszym plażowym miasteczku pomimo tego, że dzielą ich od nas setki kilometrów. Również dzięki systemowi livescore, każdy teraz będzie mógł śledzić na bieżąco poczynania swoich ulubionych zawodniczek czy zawodników, niezależnie czy akurat dany mecz będzie transmitowany na żywo, co na pewno zadowoli niejednego kibica siatkówki plażowej.