RANKING PLAŻA OPEN 2022 I NAGRODA DODATKOWA

Już w najbliższy weekend w Myślenicach odbędą się wielkie finały tegorocznej Plaży Open. To właśnie w Małopolsce przyznane zostaną dodatkowe nagrody. O rankingu i zasadzie przyznawania nagród przypominamy poniżej.

 1. Podczas cyklu Plaża Open 2022 prowadzone są Rankingi Plaża Open 2022 mężczyzn oraz kobiet.
 2. Zwycięzcy rankingów otrzymają nagrodę główną w wysokości 10000 zł.
 3. W końcowym rankingu (po turnieju w Myślenicach) będą brane/brani pod uwagę pary siatkarek/siatkarzy, którzy wzięli udział we wszystkich trzech turniejach Plaży Open 2022 (Łódź, Czeski Cieszyn/Cieszyn, Myślenice).
 4. Jeżeli żadna para siatkarzy/siatkarek nie spełni wymogów zapisu pkt. 3, pod uwagę będą brane pary, które rozegrały dwa turnieje.
 5. Za udział w turnieju Plaża Open 2022 przyznawane są punkty zgodnie z zajętym miejscem, z zastrzeżeniem pkt. 7-8.
 6. Punktacja za udział w turnieju:
MiejscePunkty
130
226
322
418
5-814
9-1210
13-166
17-242
 1. W przypadku oddania dwóch meczów walkowerem w jednym turnieju lub nie stawienia się na wyznaczony mecz (niepodpisanie protokołu meczowego), drużyna otrzymuje -5 punktów za udział w turnieju. Zapis nie dotyczy sytuacji, w której drużyna wycofuje się z turnieju w trakcie jego trwania z powodu doznania kontuzji.
 2. Udział w turnieju w Myślenicach punktowany jest podwójnie (tj. punkty za zajęte miejsce x2).
 3. Po każdym turnieju będzie publikowany aktualny ranking na stronie internetowej www.plazaopen.pl.
 4. W przypadku, gdy na pierwszej pozycji w końcowej klasyfikacji rankingu (po turnieju w Myślenicach) uplasują się dwie pary lub więcej o zwycięstwie zadecyduje:
  1. większa liczba miejsca na podium,
  2. większa liczba rozegranych finałów,
  3. większa liczba zwycięstw w turniejach,
  4. W przypadku nierozstrzygnięcia miejsca nr 1 pula nagród dzielona jest na wszystkie pary z pierwszego miejsca.
 5. W przypadku kwestii spornych oraz nieuregulowanych niniejszym regulaminem decydujący głos ma Kapituła Plaży Open, składająca się z co najmniej pięciu Organizatorów firmy BDB Event.
 6. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagrody głównej odbędzie się podczas ceremonii dekoracji turnieju w Myślenicach. Udział zwycięzców w koszulkach turniejowych jest obowiązkowy.
 7. Nagrody finansowe zostaną przekazana przez Organizatora firmę BDB Event w terminie do 30 dni na podane przez zwycięzców konta bankowe.