Rafał Rudnicki (Zastępca Prezydenta Białegostoku): Puchar Polski to dodatkowe wyzwanie i emocje

Tym razem w ogniu naszych pytań, znalazł się Rafał Rudnicki, zastępca Prezydenta Białegostoku. Zapraszamy do lektury rozmowy z gospodarzem, finałowego turnieju Plaży Open w 2018 roku. 

Białystok kolejny raz będzie gospodarzem finałowego turnieju Plaży Open. Inne miasta chętnie widziałyby u siebie ostatnią odsłonę cyklu, tymczasem Białystok bardzo skutecznie broni swojej pozycji.

– Organizacja  finału cyklu Plaża Open, a w tym roku dodatkowo Finału Pucharu Polski, to przede wszystkim prestiż i doskonała promocja Białegostoku. Od początku byliśmy zainteresowani wyłącznie organizacją imprezy o randze finału – tak samo działamy organizując np. zawody triathlonowe. W Białymstoku odbywa się finał cyklu Elemental Triathlon Series. Finały oznaczają większy prestiż, większe zainteresowanie publiczności i mediów. Nie zamierzamy tego zmieniać.

33

– Poza zbieraniem punktów do rankingu Mistrzostw Polski, tegoroczna edycja Plaży Open zyskała rangę Pucharu Polski. To właśnie w stolicy Podlasia wyłoniony zostanie zdobywca PP 2018 w siatkówce plażowej. Czują Państwo dumę?

– Oczywiście. Plaża Open staje się coraz mocniejsza, coraz bardziej prestiżowa, a Puchar Polski to dodatkowe wyzwanie i emocje, które wpłyną na pewno na sportowy i promocyjny wymiar imprezy. Na plaży Ośrodka Sportów Wodnych „Dojlidy” spotkają się najlepsi zawodnicy w Polsce – pewnie, że jesteśmy dumni, że przyjadą właśnie do nas.

KPS_4532 (Custom)

Takiego kompleksu jak „Dojlidy” wiele miast może Białemustokowi pozazdrościć. Cztery boiska, do tego mnóstwo miejsca dla mieszkańców na plaży. Krotko mówiąc w ostatni weekend lipca będzie co robić w Białymstoku!

– Będzie, szczególnie że Plaża Open to też wydarzenia towarzyszące – zawsze byliśmy pod wrażeniem umiejętności organizatorów wciągania kibiców do zabawy. Poza siatkówką plażową na najwyższym poziomie, można wziąć udział w mnóstwie atrakcji, wygrać nagrody, spotkać gwiazdy – taka forma imprezy ma wielkie znaczenie. Dodatkowo oczywiście OSW „Dojlidy” zapewnia całą gamę rozrywek.

KPS_5007 (Custom)

Trudno w mieście kojarzonym głównie z piłką nożna, Jagiellonią Białystok organizować turnieje, takie jak Plaża Open?

– Wręcz przeciwnie – nawet regularnie współpracujemy z Jagiellonią, np. zapraszając zawodników do udziału w Meczu Gwiazd. Plaża Open to impreza wakacyjna, a więc z reguły nic ze sobą nie koliduje – ani dyscyplina sportowa, ani terminy. Kibice mają dzięki nam okazję dobrze bawić się także przy innych dyscyplinach.

30