Poznaj z nami Łódź!

Plaża Open 2014 Łódź

Pierwszym z miast, do którego zawita w tym roku Plaża Open będzie bardzo dobrze zaznajomiona z siatkówką Łódź. To właśnie tutaj swoje mecze rozgrywają aż dwa zespoły żeńskiej TAURON Ligi. Co więcej, zdarzało się, że spotkania w Łodzi rozgrywała PGE Skra Bełchatów. Nie jest to także pierwszy raz, kiedy do tego miejsca zawita siatkówka plażowa. Łódź już w 2011 roku znalazła się na liście dziewięciu miast, w których zorganizowano turnieje Plaży Open.

Podstawowe informacje o Łodzi

Łódź to miasto znajdujące się w środkowej Polsce, które pełni rolę stolicy województwa łódzkiego. Pod względem liczby ludności zajmuje trzecie miejsce zaraz za Warszawą i Krakowem. W przeszłości pełniła funkcję centrum przemysłu włókienniczego i filmowego, do czego nawiązują obecnie jej liczne muzea i obiekty turystyczne. Stanowi także ośrodek akademicki, kulturalny oraz przemysłowy.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

Fani siatkówki zapewne znają w Łodzi takie obiekty jak Sport Arena czy Atlas Arena. W tym mieście nie brakuje też boisk do siatkówki plażowej. Co jednak poza sportem? Czy są w Łodzi miejsca, które warto zobaczyć?

Jednym z pierwszych miejsc, które znajduje się na listach atrakcji wartych zobaczenia w Łodzi jest oczywiście słynna ulica Piotrkowska. Nie brakuje przy niej lokalnych sklepów, restauracji, kawiarń czy też pubów, w których zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Innym malowniczym i wyjątkowym miejscem jest Manufaktura, czyli centrum handlowo-rozrywkowe mieszczące się w zabytkowej fabryce z XIX wieku. Miłośnicy czerwonych cegieł mogą natomiast nacieszyć oko wybierając się do Białej Fabryki, w której mieści się Centralne Muzeum Włókiennictwa.

Z nieco innych muzeów ciekawą propozycją wydaje się jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii. Ponoć jego zbiory robią niesamowite wrażenie. Za to dla tych, którzy wolą spędzać czas w aktywny sposób atrakcyjny może się wydać Szlak Łodzi Bajkowej, na którym można odkryć postacie z kultowych bajek okresu PRL. W dodatku, w tym mieście nie brakuje także parków, lasów i łąk, w których spacer to niemalże obowiązek. Zrelaksować się na świeżym powietrzu można m.in. w Parku Staromiejskim lub w Parku Na Zdrowiu. Zatem można stwierdzić, że atrakcji i miejsc wartych zobaczenia w Łodzi nie brakuje.

Gdzie zjeść w Łodzi?

Portale polecające miejsca, w których warto zjeść w Łodzi, prześcigają się w propozycjach. Trudno zatem wybrać kilka najlepszych. Wyniki wskazują jednak na to, że każdy głodny powinien znaleźć w Łodzi coś dla siebie. W tym mieście znajdują się restauracje oferujące coś dla miłośników pierogów, zwolenników kuchni azjatyckiej, lokalnej, jak i wielu wielu innych.