Plażowe granie na najwyższym poziomie po raz czwarty w Myślenicach

Powoli Plaża Open staje się stałym punktem letnich wydarzeń w Myślenicach. To już czwarty raz, gdy ten plażowy cykl zawita na Zarabie. W tym roku Plaża Open wraca do kalendarza turniejów rankingowych eliminacji mistrzostw Polski, więc w Myślenicach można spodziewać się wielu ciekawych osobowości polskiej siatkówki plażowej, par kadrowych, a przede wszystkim niesamowitych emocji sportowych.

Trzy boiska, trzy dni rywalizacji, kilkadziesiąt polskich par plażowych i blisko trzy tysiące odwiedzających wydarzenie osób; emocje sportowe, walka o każdą piłkę, konkursy i atrakcje dla kibiców, dużo radości i uśmiechów – tak można określić Plażę Open w Myślenicach. Najstarszy w Polsce cykl turniejów siatkówki plażowej do małopolskiego miasta dotarł po raz pierwszy w 2020 roku, skradł serca miejscowej publiczności i obecnie rok rocznie gości na miejscowym Zarabiu. To sprawia, że jest jednym z turniejów rozgrywanych w najpiękniejszej scenerii. Tegoroczny turniej eliminacyjny rozegrany zostanie w środę 7 czerwca. W czwartek rozpocznie się turniej główny. Dzień później poznamy medalistów i medalistki zawodów. Mecze finałowe zaplanowano na godzinę 17:00 (kobiety) i 18:00 (mężczyźni). Od godziny 16:00 rozgrywki z Myślenic można będzie oglądać w TVP Sport.

Gdy tylko ogłaszamy miejsca i daty turniejów, od razu spływają do nas wiadomości od duetów z zagranicy, które chętnie wezmą w nich udział. Jeszcze jakiś czas temu sytuacja była odwrotna i to my zapraszaliśmy takie pary na nasze turnieje. Wystarczył sezon, czy też dwa, by zawodnicy spoza Polski poznali nasze zawody, polubili je i wpisywali je w kalendarz swoich startów. Polska siatkówka plażowa rośnie w siłę coraz bardziej. Bardzo nas to cieszy, że Plaża Open, a także Myślenice mają w tym swój udział – zwraca uwagę Marcin Strządała, organizator i pomysłodawca całego cyklu.

Intensywne zainteresowanie duetów zagranicznych można było zauważyć już w tamtym roku właśnie w Myślenicach. Na koniec turnieju siatkarzy na najwyższym stopniu podium wskoczyli Czesi Frantisek Pihera i Matyas Jezek. Brąz w duecie z Mateuszem Biernatem wywalczył natomiast Słoweniec, Nejc Zemljak. W rozgrywkach siatkarek najlepsze okazały się Shaunna Marie Polley i Alice Zeimann – duet z dalekiej Nowej Zelandii.

– Bardzo lubię wracać do Myślenic. Mam wiele pięknych wspomnień związanych z tym miejscem. W dodatku niezwykle urokliwe otoczenie rozgrywania turnieju sprawia, że atmosfera jest wyjątkowa – mówi Monika Brzostek. – Staramy się, by kibice, którzy pojawią się na trybunach, mieli zapewnione inne atrakcje, oprócz sporych emocji serwowanych przez pary biorące udział w zawodach. Na turnieju będzie można spotkać znanych i lubianych zawodników i to nie tylko tych plażowych, ale również halowych. Siatkówka plażowa ma to do siebie, że wszyscy są zawsze razem, w jednym miejscu, więc będzie to świetna okazja, by podejść, porozmawiać, czy zrobić pamiątkowe zdjęcie – dodaje.

Organizatorzy Plaży Open – BDB Event, wspólnie z Miastem i Gminą Myślenice oraz Województwem Małopolskim serdecznie zapraszają na Zarabie. Sponsorem cyklu Plaża Open jest Orlen.