Plaża Open startuje już za tydzień!

Już tylko tydzień pozostał do rozpoczęcia cyklu turniejów siatkówki Plaża Open. W tym roku zagościmy do pięciu miast, w których będziemy rozgrywać nie tylko turnieje eliminacyjne do finału mistrzostw Polski, ale również Puchar Polski.

W tym roku Plaża Open odbędzie się już po raz dziewiąty. Z roku na rok turniej ewoluował, zarówno organizacyjnie, jak i sportowo. Od pierwszych zawodów, w których grali głównie amatorzy, dziś gościmy najlepsze polskie pary, w tym reprezentantów Polski. W zawodach Plaży Open grali m.in. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy są liderami światowego rankingu FIVB. Gościmy także bardzo silne zespoły żeńskie.

Plaża Open 2018 zagości w Dąbrowie Górniczej (29 czerwca – 1 lipca), Rybniku (6-8 lipca), Łodzi (11-13 lipca), Zamościu (20-22 lipca) i Białymstoku (27-29 lipca). – Nasze zawody to decydujące przystanki dla siatkarek i siatkarzy w walce o awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski, który odbędzie się pod koniec sierpnia w Krakowie – mówi Marcin Strządała, dyrektor cyklu.

Miło nam poinformować, że finały każdego z turniejów będą na żywo transmitowane w kanałach Telewizji Polskiej. W tym roku zyskaliśmy również sponsora generalnego, czyli firmę PKN ORLEN.

Pierwsze zawody rozpoczną się już za tydzień w Dąbrowie Górniczej, a dokładniej w Centrum Sportów Letnich Park Zielona. W piątek odbędą się kwalifikacje, a na sobotę i niedzielę zaplanowaliśmy turniej główny. Będzie o co grać, bowiem pula nagród dla mężczyzn wynosi 17400 złotych, a dla kobiet 13400 złotych.

Nie zabraknie również wielu atrakcji dla kibiców. W tym roku gramy z „Niepodległą”, więc otworzymy strefę historii Polskiej Siatkówki. Do tego będzie mundial na wodzie, nasza słynna „dzika bomba” czy turniej Vyllejbalon, który poprowadzi popularny kabareciarz Bartosz Gajda. Na kibiców czeka też mecz gwiazd i pokaz siatkarskich umiejętności.

 

 

Zapraszamy!