Plaża Open Myślenice – zapis konferencji prasowej

Ryszard Czarnecki (Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej):

Bardzo się cieszę, że Myślenice są w tym elitarnym gronie organizatorów ważnych i prestiżowych zawodów w siatkówce plażowej Plaża Open. Jest to istotny element budowania siły polskiej siatkówki. I to nie tylko plażowej. Gratulacje dla Myślenic, gratulacje dla Pana Burmistrza, że czuje siatkarskiego blues’a. Wierzę, że przy Pana staraniach i wsparciu również siatkówka halowa odzyska w Myślenicach dawny blask.

Chętnie, jako Polski Związek Piłki Siatkowej, w tym pomożemy. Elementem zainteresowania siatkówką młodzieży jest właśnie ten turniej – Plaża Open. Ważne że będą zawodnicy z zagranicy. Obsada turnieju jest bardzo istotna. Bardzo chciałbym, by turniej w Myślenicach był elementem powrotu miejscowej siatkówki plażowej do lat chwały. Wierzę, że ten turniej będzie inspirował młodych ludzi do uprawiania siatkówki.

Jarosław Szlachetka (Burmistrz Myślenic):

W Myślenicach pamiętamy o historii siatkówki, przede wszystkim o sukcesach myślenickich siatkarek z KS Dalin Myślenice. Cały czas wracamy pamięcią do tamtych lat. Pamiętamy też o sukcesach naszych kadrowiczek, które grały i wspierały kadrę narodową. Jako burmistrz żywię nadzieję, że z naszych Myślenic jeszcze nie jedna reprezentantka kadry narodowej czy reprezentant Polski wyrośnie. Chciałbym również podziękować firmie BDB Event za kolejną szansę, by stać się miastem-organizatorem w tegorocznej edycji Plaży Open – jednej z największych imprez siatkarskich w Polsce, jeśli chodzi o siatkówkę plażową.

Cieszę się, że po raz kolejny Myślenice będą mogły gościć najlepszych zawodników z Polski, a przede wszystkim kadrowiczów. Cieszę się również, że ambasadorką turnieju jest Pani Monika Brzostek. Mam nadzieję, że dzięki takim ambasadorom nasza myślenicka młodzież jeszcze chętniej będzie chciała patrzeć w kierunku piłki siatkowej. Mam nadzieję, że turniej przyczyni się również do tego, by sportowe talenty w Myślenicach wzrastały i siatkówka w Myślenicach odżyła.

Myślenice cały czas dążą do rozbudowy swojej bazy turystyczno-rekreacyjnej. W zeszłym roku udało się nam wybudować dwa nowe boiska, właśnie do siatkówki plażowej. Myślę, że z tych nowych obiektów na myślenickim Zarabiu skorzystamy przy organizacji Plaży Open. Nowa lokalizacja ma sprawić, że infrastruktura będzie bezpieczniejsza, bardziej nowoczesna i bardziej przyjazna dla miłośników plażówki. Jeśli chodzi o Zarabie, to rozpoczęliśmy też inne działania inwestycyjne. Chcemy wybudować skate park i pump-track. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z rządowych środków stworzymy kompleks rekreacyjno-sportowy, którego oferta będzie znacznie szersza niż do tej pory.

Po zeszłorocznej edycji Plaży Open byliśmy pełni podziwu dla organizatorów – głównie Pana Marcina Strządały, głównego sprawcy tego turnieju – jeśli chodzi o sprawność działania i poziom organizacji. Przychodzi nam współpracować z różnymi organizatorami przy różnych wydarzeniach sportowych i kulturalnych, ale jeśli chodzi o Plażę Open, to poziom był naprawdę bardzo wysoki. Nasz udział traktujemy jako inwestycję, by Myślenice były jeszcze bardziej rozpoznawalne na mapie sportowej Małopolski, ale i całego naszego kraju.

Marcin Strządała (Dyrektor Projektu Plaża Open):

Chcemy stworzyć sportowe święto. Turniej Plaży Open w Myślenicach będzie zorganizowany w wyjątkowym czasie, czasie igrzysk olimpijskich. W sobotę – jeszcze przed ceremonią zakończenia igrzysk – my będziemy rozpoczynać turniej. Tak jak Pan Burmistrz powiedział turniejem młodzieżowym – Młodej Plaży Open w podziękowaniu za to, że mogliśmy i możemy liczyć na duże wsparcie myślenickiej młodzieży. Bez niej ten turniej w Myślenicach nie mógłby się odbyć.

Dzięki Monice Brzostek chcemy również zrobić w sobotę wieczorem siatkarskie show, jakiego jeszcze nie było w Polsce. Nie chcemy jeszcze nic zdradzać, ponieważ prowadzone są rozmowy z organizatorami podobnego wydarzenia, które w ubiegłym roku odbyło się w Holandii. Podobne wydarzenie chcemy zorganizować właśnie w Myślenicach. Następnie przyjdzie czas na najważniejszy turniej tych najlepszych zespołów. W tym roku będziemy mogli zaprosić więcej par z zagranicy. To przyczyni się również do podniesienia poziomu krajowej siatkówki plażowej. Konfrontacje międzynarodowe na pewno się temu przysłużą. Wszystko to będzie można oglądać na naszych kanałach.

Chcemy też stworzyć strefę kibica. To będzie czas igrzysk, a ich ostatnie dni będą dla nas bardzo interesujące i emocjonujące. Chcemy, by kibice poczuli atmosferę dużej imprezy sportowej. Chcemy zbudować dwie trybuny, na których prowadzone będą różne animacje. Monika Brzostek, dyrektor sportowy, poprowadzi również trening dla młodzieży, ale i dla każdego, kto aktywnie chce spędzić czas.

Bardzo dobrze pracuje nam się w Myślenicach. Podana nam tu w trudnym ubiegłym roku ręka dodała nam wiele energii. Ze swojej strony teraz chcemy zrobić jeszcze więcej, by ten turniej zapadł w pamięci na długo. Chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców Myślenic od 7 do 10 sierpnia, by zrobić wspólną fantastyczną imprezę sportową.

Monika Brzostek (Dyrektor Sportowy Projektu Plaża Open):

Bardzo cieszę się, że mogę być częścią tego projektu. Jeszcze w ubiegłym roku występowałam tu jako zawodniczka i jestem zafascynowana miejscem oraz atmosferą, jaka wokół niego była stworzona. Mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepsza. Chcemy zadbać o wszystkie grupy kibiców. Będzie strefa kibica, strefa dla dzieci. Planujemy również treningi dla seniorów, więc o nich również nie zapominamy. Będą to zajęcia aktywne, na piasku, nieograniczające się tylko do siatkówki plażowej. Będą to treningowe zajęcia dopasowane do wieku i do możliwości. Wszyscy się w tym odnajdą.

Liczymy też na show, związane z turniejem, który staramy się jeszcze trochę trzymać w tajemnicy. Mamy nadzieję, że będzie to fantastyczne widowisko. Wtorkowe zmagania toczyć się będą w godzinach wieczornych, co powinno uatrakcyjnić turniej. Zawodnicy będą mieć okazję wystąpić przy sztucznym oświetleniu. W tym roku z zagranicy będzie mogło wystąpić 25% zespołów, więc uatrakcyjni to samym zawodnikom turniej. Nie zawsze mają okazję rywalizować z takimi teamami.