Plaża Open 2021 Białystok: wypowiedzi po turnieju

Puchar Polski w siatkówce plażowej w 2021 roku przeszedł do historii. Wśród kobiet triumfowały Magdalena Saad/Agata Wawrzyńczyk, natomiast w turnieju mężczyzn ze zwycięstwa cieszyli się Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski (Chemeko-System Gwardia Wrocław). Zachęcamy do zapoznania się z wypowiedziami po turnieju.

Rafał Rudnicki, Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku: Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację tego turnieju, jak zawsze na najwyższym poziomie. Zdecydowanie nie mamy się czego wstydzić, myślę że jesteśmy jednym z miejsc przyjaznych dla Plaży Open. Mam nadzieję, że za rok także spotkamy się w taj fantastycznej scenerii.

Marcin Strządała: Szanowni Państwo, przyszedł ten dzień, w którym kończymy Plażę Open w pięknym Białymstoku. Serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi za zaufanie, dziękujemy, że po raz siódmy powierzył nam możliwość organizacji Pucharu Polski i finału Plaży Open w Białymstoku.

Agata Wawrzyńczyk: Spotkanie bardzo wyrównane, myślę że godne finału. Śmiałyśmy się pod siatką z dziewczynami, że fajne spotkanie rozegrałyśmy i dałyśmy dobre show. Takie pojedynki, jak ten finał, zdecydowanie lubimy najbardziej. Jeżdżenie na turnieje po całej Polsce nie jest łatwe, ale dużo pomaga mąż w moim przypadku, rodzina i znajomi. Zdecydowanie jest to fajne, że czujemy od nich niesamowite wsparcie, które jeszcze bardziej nas napędza.

Jakub Zdybek: Radość jest przeogromna, zwycięstwo było naszym głównym celem na ten turniej. Cieszymy się, że poszło nam bardzo dobrze i pierwszy raz w naszej historii zdobywamy Puchar Polski. Pierwszy raz w tym roku podeszliśmy profesjonalnie do gry w Polsce i jak widać efekty są doskonałe, bo nie schodzimy z podium, wygraliśmy trzy turnieje eliminacyjne w tym roku, więc z naszej perspektywy był to najlepszy sezon w naszym życiu.

Dariusz Parkitny, Komisarz zawodów: Wszystko poszło zgodnie z planem, zarówno pod kątem logistycznym, jak i sportowym. Jestem pod wrażeniem poziomu rozgrywek, jak wiele zespołów gra na bardzo wysokim poziomie. Bardzo podobało mi się miasto, organizatorzy mieli dużo pracy, aby przygotować ten turniej, ale zdecydowanie było warto.