Gala Plaży Open 2021

Tegoroczna Gala podsumowująca cykl Plaża Open 2021 odbyła się w trakcie pierwszego polskiego turnieju King of the Court. Wydarzenie rozpoczęło się od niespodzianki przygotowanej przez Magdalenę Saad oraz siatkarzy i siatkarki, którzy nagrali podziękowania dla Organizatorów cyklu.

Pierwszy raz podczas Gali przyznaliśmy nagrodę fair play. Była to wyjątkowa nagroda, bowiem jej patronem został zmarły w październiku 2020 roku Krzysztof Baran, siatkarz halowy i plażowy, który wielokrotnie rywalizował w turniejach Plaży Open. Nagrodę „Fair Play im. Krzysztofa Barana” odebrał Mikołaj Kaczmarek, który podczas Plaży Open w Myślenicach wykazał się honorową postawą, przyznając się do popełnienia błędu, którego nie dostrzegł sędzia. Miało to miejsce w meczu par Szczepanik/Kaczmarek – Lech/Białecki w tie breaku przy stanie 8:8.

Najlepszą atakującą sezonu 2021 została wybrana Agata Wawrzyńczyk, która przez cały sezon tworzyła drużynę z Magdaleną Saad. Najlepszy atakującym został Marcin Ociepski, który po zeszłorocznej kontuzji powrócił do rywalizacji w Grand Prix Polski w siatkówce plażowej.

Udany powrót na polski piasek zaliczyła także Sandra Biernatek, która została nagrodzona nagrodą dla najlepszej blokującej. W rywalizacji mężczyzn najlepiej w grze blokiem prezentował się Paweł Lewandowski. Nagrody odebrały także osoby, które na boisku odpowiedzialne są za grę obronną. Najlepszą broniącą została Magdalena Saad, a najlepszy broniącym Jakub Zdybek.

Najważniejsze nagrody tej Gali – MVP (najbardziej wartościowi gracze) powędrowały w ręce nagrodzonych już wcześniej, Sandry Biernatek i Jakuba Zdybka, którzy prezentowali równą grę na wysokim poziomie przez cały tegoroczny sezon!

Po nagrodzeniu najlepszych w poszczególnych elementach siatkarskiego rzemiosła przyszedł czas na coroczne wyróżnienia specjalne. Trenerem Roku został Sebastian Kaczmarek, który odpowiadał za szkolenie drużyny Chemeko-System Gwardia Wrocław, czyli Paweła Lewandowskiego i Jakuba Zdybka. Właśnie do tej drużyny powędrowało także wyróżnienie za Profesjonalny Marketing – działania promocyjne w mediach społecznościowych Chemeko-System Gwardii Wrocław zasługują na najwyższe słowa uznania.

Nagrodę „Fighterki Roku” otrzymały wszystkie plażowe „Mamuśki”, czyli siatkarki, które regularne treningi łączą z pracą zawodową, a przede wszystkich z wychowaniem następnego pokolenia polskiego beachvolleya!

Tytułem „Odkrycia Roku” w 2021 roku został wyróżniony Miłosz Kruk. Tegoroczni „Multimedaliści” Plaży Open, to pary Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski oraz Magdalena Saad/Agata Wawrzyńczyk.

Nie zabrakło także podziękowań dla „Kibiców Roku”. Grupa, która od wielu lat towarzyszy Plaży Open, była obecna na trybunach także w 2021 roku. A mowa o Rumcajsss Team!

Tegoroczną „Ambasadorką” Plaży Open została Natalia Bąk, która przyjeżdża na nasze turnieje nie tylko w ramach obowiązków służbowych TVP Sport, gdzie jest reporterką, lecz także podczas urlopu. Nagrodę dla „Osobowości Roku” odebrał Tomasz Rakoczy, który z Plażą Open związany jest od 2011 roku.

Wyróżnione zostały także Miasta, w których zagościła w tym roku Plaża Open. Tytuł “Miasto Roku” przypadło tym razem Białemustokowi, a miano “Organizatora Roku” otrzymały Myślenice.

Dziękujemy wszystkich uczestnikom za obecność i do zobaczenia za rok!