Plaża Bielsko-Biała 2014 – sportowe emocje gwarantowane!

Turniej w Bielsku-Białej rozgrywany jest od 2010 roku, rokrocznie na kąpielisko „Start” w Cygańskim Lesie przyjeżdżają najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy nie tylko z okolic Bielska-Białej, jak i całego kraju!

W 2011 roku najlepsi wśród mężczyzn okazali się Wojciech Włodarczyk/Artur Bagiński, pierwszy z wymienionej dwójki reprezentował wtedy barwy BBTS-u Bielsko-Biała, obecnie reprezentuje barwy PGE Skry Bełchatów, z którą zdobył w minionym sezonie w spektakularnym stylu mistrzostwo kraju. Ten sam zawodnik, rok później jeszcze raz wygrał turniej w Cygańskim Lesie, tym razem występując w parze z Kamilem Kwasowskim (obecnie przyjmującym BBTS-u Bielsko-Biała).

Natomiast rok temu w turnieju damskim tryumfowały – Joanna Gryma/Aleksandra Baron, która obecnie w parze z Magdaleną Szczytowicz plasuje się wysoko w ogólnopolskim rankingu mistrzostw polski. Z kolei w turnieju męskim najlepsi okazali się Jędrzej Brożyniak/Bartłomiej Dzikowicz, którzy (nie licząc duetów występujących w turniejach z cyklu World Tour) są obecnie najlepszymi siatkarzami plażowymi w naszym kraju.

Tym razem w Bielsku-Białej oprócz turnieju „Open” zarówno w kategorii mężczyzn jak i kobiet odbędą się również rozgrywki Młodej Plaży Open, której oficjalnym partnerem jest Grupa Kęty. Jak do tej pory Młodą Plażę rozegrano w Kętach oraz Cieszynie, w pierwszym turnieju MPO zwyciężyły Magdalena Kaszuba i Nadia Wydmańska z Dąbrowy Górniczej oraz bielszczanie Damian Fijak i Jakub Bęben. Kolejne zawody Młodej Plaży Open odbyły się na początku lipca w Cieszynie, w nich najlepsze okazały się Kinga Legiata/Magdalena Kaszuba, z kolei wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się krakowianie – Piotr Pieniążek/Hubert Stręk.

Oprócz rozgrywek sportowych zaplanowano również wiele animacji oraz konkursów z cennymi nagrodami od sponsorów i partnerów turnieju „Plaża Bielsko-Biała 2014”, z turniejem siatkówki plażowej rozgrywanym… balonem wypełnionym wodą na czele! VyllejBalon – bo tak nazywa się autorski pomysł organizatorów cieszył się ogromnym uznaniem w wielu miastach, i jesteśmy przekonani, że nie inaczej będzie w Bielsku-Białej!